Chelsea: kékre verve

Anglia

A tizenötödik fordulóban idegenben elveszítette veretlenségét a Chelsea: a londoni együttest a New castle győzte le 2-1-re. A Manchester City hazai pályán 1-0-ra nyert az Everton ellen. Egyre jobb a West Ham, sorozatban harmadik meccsét is megnyerte: otthonában 3-1-re győzött a Swan sea ellen. Az élmezőny: 1. Chelsea 36 pont, 2. Manchester City 33, 3. West Ham 27.

Németország

Ribery góljával otthon 1-0-ra nyert a Bayern München a Leverkusen ellen, a francia futballistának ez volt a 100. gólja a bajor csapatban. A Wolfsburg idegenben győzött a Hannover ellen (1-3), míg az Augsburg a Köln vendégeként szerezte meg a három pontot (1-2). Az élmezőny: 1. Bayern 36, 2. Wolfsburg 29, 3. Augsburg 24.

Olaszország

Az AS Roma hazai pályán az utolsó pillanatban, a 94. percben szerzett góllal egyenlített a Sassuolo ellen (2-2), a Napoli ugyanilyen az eredményt ért el Nápolyban, ahol az Empolit fogadta. Genovában a hazai együttes 1-0-ra nyert aMilan ellen. Az élmezőny: 1. Juventus 35, 2. AS Roma 32, 3. Genoa 26.

Spanyolország

Cristiano Ronaldo mesterhármast ért el a Celta Vigo elleni 3-0-ás hazai találkozón (ez volt a 23. triplája), s a ligában megszerezte a 200. gólját. A Real Madrid sorozatban a 18. tétmeccsén nyert, beállította a Barcelona 2005–2006-os rekordját. Az Atle tico Madrid Elchében győzött 2-0-ra. A katalán rangadón a Nou Campban a Barcelona 5-1-re kiütötte az Espanyolt. Messi szintén három gólt szerzett. Az élmezőny: 1. Real Madrid 36, 2. Barcelona 34, 3. Atletico 32. (Munkatársunktól)