Babos másodszor is WTA-győztes

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea két játszmában legyőzte az első helyen rangsorolt japán Doj Miszakit a 125 ezer dollár (36,6 millió forint) összdíjazású, tajvani keménypályás női tenisztorna vasárnapi döntőjében, ezzel pályafutása második WTA-trófeáját szerezte meg.
A világranglistán 84. magyar játékos a honlapja szerint 15 ászt ütött, hárított öt bréklabdát, és két alkalommal nyerte el a WTA-rangsorban 60. ellenfele adogatását, aki nemrég Luxemburgban nyert tornát. A finálé 1 óra 18 percig tartott.

A 22 éves Babos - aki kedden pályára lép a budapesti Tennis Classics bemutató tornán - az idén másodszor jutott egyesben döntőbe WTA-versenyen. Tavasszal a marokkói Marrákesben játszott finálét, akkor az ukrán Jelina Szvitolina legyőzte őt.

A magyar teniszező előzőleg 2012-ben a mexikói Monterreyben diadalmaskodott egyesben.