Szívelégtelenség okozta ifj. Ocskay Gábor halálát
Megjegyezte továbbá, hogy az orvosok arról is tájékoztatták: ilyen tragédiák bárkivel megtörténhetnek, nem csak élsportolókkal.
„A szakvélemények szerint az úgynevezett heveny szívelégtelenség esetén három-négy percen belül meg kell érkeznie a segítségnek, különben bekövetkezik a halál, függetlenül az életviteltől és a kortól" - tette hozzá. A sportvezető kitért arra is, hogy fia emlékére olyan alapítványt hoznak létre, amely fiatal jégkorongozókat és beteg gyerekeket, illetve gyerekek kezelését végző kórházakat, klinikákat támogat majd. A sportoló hagyatékának egy részét elárverezik, az ezekből befolyó összeget is az alapítvány kapja. Mindezen túlmenően a jövőben rendszeresen szerveznek majd Ocskay Gábor emléktornát.
- Szeretném megköszönni az orvosoknak, hogy végig kiálltak Gábor mellett. Fiamnak a hoki volt az élete, ha ezt elveszik tőle akkor, amikor kiderült a szívproblémája, biztosan összetört volna - utalt arra idősebb Ocskay, hogy fia a 2004 szeptemberében diagnosztizált szívizom-betegsége ellenére fia négy hónapos kihagyás után, több eltanácsolást követően végül engedélyt kapott a sportolásra. Külön kiemelte Papp Lajos pécsi szívsebész szerepét a döntésben.
A fehérvári jégcsarnok ezután a 34 évesen elhunyt ifjabb Ocskay Gábor nevét viseli majd, s megváltozik a csapat neve is: a bajnokegyüttes - a játékos mezsszáma nyomán - Alba Volán 19-ként szerepel a jövőben.
A temetési szertartást szerdán tartják, a székesfehérvári jégpályán felállított ravatalnál délután negyed egytől kettőig róhatják le kegyeletüket a gyászolók. Negyed háromtól püspöki ceremónia következik, majd az emlékezők átvonulnak a Béla úti temetőbe.