A Barcelona megpróbálta lekezelni az ellenfelét, de csúfosat bukott

Luis Enrique, a Barcelona edzője nem vette eléggé komolyan az Alaves elleni bajnoki mérkőzést a LaLiga harmadik fordulójában.

A tréner a Cillessen – Aleix Vidal, Mascherano, Mathieu, Digne – Rakitic, Busquets, Denis ­Suarez – Arda Turan, Alcacer, Neymar összetételű vegyes csapatot küldte a pályára.

Deyverson és Mascherano fejpárbaja a labdáért
Albert Gea / Reuters

Ennek az lett az eredménye, hogy a rendszerint bekkelő vendégegyüttes Deyverson finom góljával vezetést ­szerzett, majd Mathieu egyenlítése után – Mascherano luftja és a végig fel­tűnően gyenge Vidal téblábolása nyomán – Ibai Go­mez révén megnyerte a mérkőzést ­(1-2). Lio­nel Messit (60. perc) és Luis Suarezt (66.) már hiába cserélte be Luis Enrique, elveszett a három pont... Munkatársunktól

További eredmények: Real Madrid–Osasuna 5-2, Sevilla–Las Palmas 2-1, Celta Vigo–Atletico Madrid 0-4, Gijon–Leganes 2-1, Granada–Eibar 1-2.

Az élmezőny:
1. Real Madrid 9 pont, 2. Sevilla 7 (8-5-ös gólkülönbség), 3. Gijon 7 (4-2), 4. Las Palmas 6 (10-5), 5. Barcelona 6 (8-4), 6. Eibar 6 (4-3).