Nézőcsúcs hóban, fagyban

Soha nem láttak még annyian helyszínen jégkorongmérkőzést, mint az új év első napján: a szerda éjjel véget ért Winter Classicot 105 491 néző tekintette meg az Ann Arbor-i Michigan stadionban.

A nyitott pályán rendezett találkozón a Toronto Maple Leafs csapata – szétlövés után – 3:2-re győzött a Detroit Red Wings együttese ellen. A sportági világrekordot 2010-ben, egy egyetemi összecsapáson jegyezték fel (érdekesség: szintén a Michigan stadionban): akkor 104 173 érdeklődő szurkolt a létesítményben. Ezúttal – ahogyan az egy igazi szabadtéri mérkőzésen „elvárható” – mindvégig intenzív hóesés és szél nehezítette a játékot. A gól nélküli első harmad után Daniel Alfredsson révén a Detroit szerezte meg a vezetést, de a Toronto James van Riemsdyk és Tyler Bozak jóvoltából fordított. A hosszabbítást Justin Abdelkader góljával harcolta ki a Detroit, az ötperces ráadásban azonban már nem született gól, így szétlövés következett. A játéknap másik mérkőzésén: Vancouver Canucks–Tampa Bay Lightning 2:4.