Párbajezüst, tőrbronz

Ezüstérmes lett a magyar férfi párbajtőrcsapat a Zágrábban zajló vívó Eb-n. Az Imre Géza, Boczkó Gábor, Rédli András, Szényi Péter összetételű együttes – akárcsak a tavalyi kontinensversenyen – Svájccal mérkőzött a döntőben, s bár az ötödik pár utánmég vezetett, ezúttal is vereséget szenvedett (43:36).

A magyarok a negyeddöntőben az észteket 45:37-re, az elődöntőben az ukránokat 38:32-re múlták felül. Dobogón végzett a női tőregyüttes is. A Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella, Varga Katalin összeállítású négyes ellen a lengyelek –a mieink 20:9-es vezetésénél – sérülés miatt feladták a negyeddöntőt. A fináléba kerülésért az olaszok következtek, és megerőltetés nélkül győzték le a magyarokat (45:18). A harmadik helyért vívott meccsen sikerült javítani: az oroszok ellen értékes sikert arattak Knapekék (45:37). (Hírösszefoglalónk)