Milan: a Nap kapujában

Szenzáció a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében: a Milan 2-0-ra legyőzte a Barcelonát. A vörös-fekete együttes az első félidőben rendszerint tíz játékossal védekezett, de a szünet után nagyon meglepte a katalán csapatot, igaz, a játék menetének megfordításához Thomson játékvezető aktív közreműködésére is szükség volt.

A találkozó skót bírája az ötvenhetedik percben úgy vélte, a fej fölött kezező Zapata nem volt szabálytalan, csak sokoldalú, és a kézilabdás továbbítást Boateng a bal sarokba küldte. Oda, ahova a nyolcvanegyedik percben Muntari lőtte a labdát: a középpályás El Shaarawy passzát juttatta a helyére.

Az amilyen értékes, a katalánok szempontjából ugyanolyan aggasztó 2-0-lal a milánóiak – a veronai Gigliola Cinquetti slágerét idézve – a Nap kapujában állnak...

A Galatasaray–Schalke meccsen Burak Yilmaz a tizenkettedik percben vezetést szerzett a házigazda együttesnek, sőt a huszadik percben már 2-0 lehetett volna, ha Hamit Altintop hétméteres lövését nem „hárítja” a felső léc. Az újabb gól kiváltképp az után hiányzott a vendéglátóknak, hogy a negyvenötödik percben a kontrázó Farfan ragyo góan megjátszotta Jonest, aki a léc alá küldte a labdát (1-1).