...És a németek nyernek

A labdarúgó Bajnokok Ligája szerda esti rangadóján – korántsem királyi teljesítménnyel – kikapott a Real Madrid. A találkozón, amelyen Kassai játékvezető dirigált, a házigazda Dortmund sem játszott ellenállhatatlanul, de kétszer is előnyt szerzett.

A 36. percben Pepe olcsón „eladta” a labdát, és a kontratámadás végén Lewandowski a „rövid”, azaz a bal sarokba lőtt (1-0), ám ekkor még gyorsan válaszolt a spanyol együttes: miközben a rossz ütemben kifutó Weidenfeller kapus félúton járt, Cristiano Ronaldo lazán a hálóba emelt (38. perc: 1-1). A második félidőben Casillas bravúrral hárította Götze, majd Reus lövését, a 64. percben viszont rosszul bokszolt, s javítani sem tudott, mert Schmelzer tizennégy méteres lövésénél Lewandowski éppen előtte állt, és bölcsen átlépte a bal sarokba tartó labdát (2-1).

A Real Madrid németországi kupamérlege tovább romlott: egyetlen győzelem és öt döntetlen mellett most már tizennyolc vereséget számlál az együttes.

BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, HARMADIK FORDULÓ

A csoport: Porto–Dinamo Kijev 3-2, Dinamo Zágráb–PSG 0-2.

Az állás: 1. Porto 9 pont, 2. PSG 6, 3. Kijev 3, 4. Zágráb 0.

B csoport: Arsenal–Schalke 0-2, Montpellier–Olimpiakosz 1-2.

Az állás: 1. Schalke 7, 2. Arsenal 6, 3. Olimpiakosz 3, 4. Montpellier 1.

C csoport: Zenit Szentpétervár–Anderlecht 1-0, Malaga–Milan 1-0.

Az állás: 1. Malaga 9, 2. Milan 4, 3. Zenit 3, 4. Anderlecht 1.

D csoport: Dortmund–Real Madrid 2-1, Ajax–Manchester City 3-1.

Az állás: 1. Dortmund 7, 2. Real Madrid 6, 3. Ajax 3, 4. Manchester City 1.

E csoport: Nordsjaelland–Juventus 1-1, Sahtyor Donyeck–Chelsea 2-1.

Az állás: 1. Sahtyor Donyeck 7, 2. Chelsea 4, 3. Juventus 3, 4. Nordsjaelland 1.

F csoport: BATE Boriszov–Valencia 0-3, Lille–Bayern München 0-1.

Az állás: 1. Valencia 6 (6-2), 2. BATE 6 (6-5), 3. Bayern München 3 (4-4), 4. Lille 0.

G csoport: Szpartak Moszkva–Benfica 2-1, Barcelona–Celtic 2-1.

Az állás: 1. Barcelona 9, 2. Celtic 4, 3. Szpartak Moszkva 3, 4. Benfica 1.

H csoport: Galatasaray–Cluj 1-1, Manchester United–Braga 3-2.

Az állás: 1. Manchester United 9, 2. Cluj 4, 3. Braga 3, 4. Galatasaray 1.