Romok itt, romok ott

Tshibuabua utolsó percben szerzett góljával győzte le az Újpest a Ferencvárost a labdarúgó NB I negyedik fordulójában. A mérkőzés azonban más miatt is emlékezetes marad: részint azért, mert a meccsre tartó szurkolók – a „hagyományos” vandalizmus jegyében – három villamost, egy autóbuszt és egy metróállomást is megrongáltak, részint pedig azért, mert a találkozó után az FTC vezetői menesztették Détári Lajos trénert.

HALADÁS DIÓSGYŐR 0-0

Szombathely, 4000 néző. Jv.: Kassai.

PÉCS-DEBRECEN 2-3 (0-0)

Pécs, 3000 néző. Jv.: Andó-Szabó.

Gól: Okoronkwo (47.), Krejci (61.), illetve Coulibaly (70. – 11-esből, 75. és 79.).

SIÓFOK-GYŐR 2-3 (1-1) Siófok, 2500 néző. Jv.: Fábián.

Gól: Dajic (2.), Nyári (86.), illetve Varga (23.), Kamber (57. és 90.).

HONVÉD-PAKS 3-3 (1-3) Bozsik József stadion, 2000 néző.

Jv.: Solymosi.

Gól: Zsivanovics (16.), Vernes (62.), Délczeg (66.), illetve Kiss (7.), Simon (35.), Sipeki (44.).

ÚJPEST FTC 2-1 (1-0) Szusza Ferenc stadion, 9800 néző. Jv.: Bognár.

Gól: Kabát (28.), Tshibuabua (94.), illetve Orosz (90.).

PÁPA-MTK 0-2 (0-0) Pápa, 400 néző. Jv.: Vad II.

Gól: Nikházi (83.), Hídvégi (90.).

VIDEOTON-EGER 2-1 (0-0) Székesfehérvár, 1500 néző. Jv.: Veizer. Gól: Torghelle (87.), Nikolics (90., 11-es ből), illetve Koós (56.).

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA

Az 5. forduló (augusztus 24–26.) műsora. Péntek: Paks–Eger (17), MTK–Újpest (19). Szombat: FTC–Honvéd (14), Győr–Kecskemét, Kaposvár–Pécs (mindkettő 16), Diósgyőr–Siófok (18.30). Vasárnap: Debrecen–Pápa (16.30), Videoton–Haladás (18.30).