Indul az LMP kampánya: kérnek egy ötöst

Van erőszakmentes politikai alternatívája a jelenlegi, korrupt politikai elitnek: a Lehet Más a Politika - mondta Schiffer András, akit hétvégi kongresszusán választott meg választási listavezetőjévé az LMP.

A korrupció, a kirekesztés és a környezetrombolás lesz az LMP választási kampányának három legfontosabb témája, derült ki a Lehet Más a Politika hétvégi kongresszusán, amellyel - az országos listájuk elfogadásával - hivatalosan is kezdetét vette a kispárt kampánya.

LMP kampánynyitó

A kampány hangnemét az egyik szóvivvő, a listavezetővé választott Schiffer András azzal adta meg, hogy a párt céljaként határozta meg "az országon ülő demokratikus kartell megbontását. A listavezető szerint bebizonyíthatják, hogy "ennek a velejéig cinikus politikának létezik demokratikus alternativája, hogy lehet állampolgári jogon, ám erőszakmentesen felháborodni azon, amit az elmúlt húsz évben ez a politikai elit felmutatott". Az LMP képes rá, tette hozzá Schiffer, hogy "felrúgja a politika megkövesedett, korrupt és megalázó játékszabályait".

Az öt százalékos parlamentbe jutási küszöb megugrására törekvő LMP - amely stílszerűen a Take Five nevű pesti szórakozóhelyen tartotta kongresszusát - egy ellenszavazat és négy tartózkodás mellett fogadta el az országos lista első tizenöt helyét. Ezen Schiffert Jávor Benedek követi - Schiffer András reményei szerint a köztársasági elnök majd kettőjük közül választja ki az ország következő miniszterelnökét, a harmadik Szabó Rebeka.

A párt kampányáról szólva, a listavezető azt mondta, több ezer aktivistájuk áll készenlétben az ország 176 választókörzetében, "pusztán állapolgári önértzetből". A három üzenetre (Zöld fordulatot!, Esélyt mindenkinek!, Tiszta közéletet!) fókuszáló kampány plakátjaival - ezeket Karácsony Gergely, a párt frissen kinevezett kampányfőnöke mutatta be - azt akarják sugallni, hogy az LMP "nem vezérek és birkák pártja", illetve, hogy az LMP "nem arctalan, hanem sokarcú". A kampányfőnök reményei szerint a párt támogatottsága az ismertségével párhuzamosan fog növekedni, de megelégedne a józsefvárosi időközi választáson elért nyolc százalékkal is.

A kongresszus után tartott tájékoztatón kiderült, hogy a 176 egyéni körzet közül több mint 160-ban már van jelölt, céljuk, hogy az összes körzetben önálló jelöltet állítsanak. A jelöltek kilencven százaléka soha semmilyen pártban nem politizált, a fennmaradó jelöltek között hasonló arányban vannak korábi fideszesek, szocialisták, fórumosok - volt SZDSZ-es viszont egy sincs.

Felmerült, hogy a listára országosan ismert arcok is felkerüljenek, de Schiffer elmondása szerint nehéz lett volna olyan hiteles, komolyan vehető közéleti személyt találni, aki nem kötődik ehhez a politikai elithez, és aki meg is merítkezne a magyar politikai valóságban...

Schiffer András életrajza

1971. június 19-én született Budapesten. A Veres Pálné Gimnáziumban szerzett érettségit követően 1995. nyarán szerzett jogi diplomát (summa cum laude minősítéssel) az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán. Jelenleg a Schiffer és Társai Ügyvédi Iroda tagja, irodavezetője. 1996-ban lett a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) munkatársa, majd 2004-2008 között a TASZ ügyvivője volt. 1997. és 2006. között a Habeas Corpus Munkacsoport, míg 2001. és 2007.között a Pszichiátriai Érdekvédelmi Fórum jogsegélyszolgálatának is dolgozott.  A Védegyletnek alakulása (2000.) óta tagja, majd 2002-től munkatársa volt. A Védegyleten belül 2005-ben annak a kezdeményezésnek volt a felelőse, amely Sólyom László köztársasági elnökké választását célozta. Az Ökopolitikai Műhelynek, illetve a „Lehet más a politika!" kezdeményezésnek kezdetektől egyik szervezője. Megalakulásától kezdve a Lehet Más a Politika választmányi tagja és szóvivője. A 2010-es országgyűlési választáson Budapest 7.sz. egyéni választókerületében indul a Lehet Más a Politika képviselőjelöltjeként. (Forrás: LMP)

Az LMP országos listájának első tizenöt helyezettje:

1. Schiffer András
2. Jávor Benedek
3. Szabó Rebeka
4. Mile Lajos
5. Ivády Gábor
6. Szabó Tímea
7. Szilágyi Péter
8. Scheiring Gábor
9. Ertsey Katalin
10. Vágó Gábor
11. Szilágyi László
12. Kaufer Virág
13. Szombati Kristóf
14. Hegedűs Gyula
15. Hajdu Mária

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.