Szerelmi háromszög és bombariadó

Üzleti vita, de leginkább egy szerelmi háromszög állt az Aréna Plazát ért korábbi bombariadók hátterében. A történet – amely az üzletház sorozatos kiürítéséhez vezetett – ott kezdődött, hogy egy társaság két hölgy tagja ugyanazt a férfit szemelte ki magának.

A bevásárlóközpontot idén májusban fenyegették meg először azzal, hogy bomba van az épületben, s azt felrobbantják. Szeptember közepéig ezt további tizenegy telefonos fenyegetés követte. Az Aréna Plazát minden alkalommal kiürítették, hogy a tűzszerészek átvizsgálhassák az épületet. Bombát ugyan egyszer sem találtak, az áruháznak azonban jelentős bevételkiesést okoztak az elkövetők. Az üzletközpont vezetősége megelégelte a helyzetet, s a VIII. kerületi rendőrkapitányság segítségét kérte.
Közleményük szerint – vásárlóik és munkatársaik nyugalmának érdekében – július 29-től, a rendőrséggel együttműködve üzemeltetik azt a rendszert, amely rögzíti a bejövő telefonhívásokat és azonosítja a hívó felet.

– A rendőrségnek a több hónapig tartó  nyomozás során végül sikerült a négy feltételezett elkövető nyomára bukkannia, s kihallgatásukkor arra is fény derült, hogy „üzleti vita” húzódik a bombafenyegetések hátterében – mondta érdeklődésünkre Baricska Norbert, a VIII. kerületi rendőrkapitányság bűnügyi osztályvezetője.

– A négyfős csoport kezdetben egy „üzleti kört” alkotott, s lopásokból tartották fenn magukat. Történt azonban, hogy a társaság két hölgy tagja ugyanazt a férfit szemelte ki magának, hajbakaptak, s kettévált a csoport. Mindenki tette a „dolgát”, folytatták a korábbi ténykedésüket. Csakhogy a terület – az Aréna Plaza – és a „munkaidőbeosztás” mindkét társaságnál változatlan maradt. Az immár egymás riválisaivá vált csoportok ezért úgy gondolták, hogy kölcsönösen bombafenyegetésekkel akadályozzák meg a másikat az egymás területén és munkaidejében történő tolvajlásban. Azaz, bombariadókkal szakítják félbe a „munkát” – tájékoztatott a nyomozás megállapításairól Baricska Norbert.

S hogy miként sikerült a beazonosított hívások alapján az elkövetők nyomára bukkanni? Mobil számról is érkeztek telefonok, s a társaság egyik tagja nem volt túl fifikás. Baricska Norbert tájékoztatása szerint a gyanúsítottak nem voltak ismeretlenek a rendőrség előtt. Alkalmi lopásokból éltek, s több kerületi rendőrkapitányságon is folytattak már eljárást ellenük. Többek között a XVIII. kerületben is, ahol az ügy egyik gyanúsítottja ugyancsak gyanúsított volt, s az elérhetőségeként megadott mobilszám megegyezett az egyik fenyegető hívás számával. Ő pedig elvezetett a társaság többi tagjához.

– Két gyanúsított beismerő vallomást tett, a többiek részben, vagy egészben, de tagadják a bűnösségüket. A két férfit és a két nőt – akik szabadlábon védekezhetnek – a rendőrség közveszéllyel fenyegetés vétségével gyanúsítja. E bűncselekmény akár két évig is terjedő szabadságvesztéssel büntethető – mondta Baricska Norbert.

Mint megtudtuk: olyan eset előfordult már, hogy bűncselekményt bombafenyegetéssel álcáztak, amikor az épület kiürítése közben a lopott holmival könnyedén kisurrantak a tolvajok, de rivális tolvajbandák csatája miatt korábban még nem volt példa bombariadóra. A bombával fenyegetők többnyire rendőrkézre kerülnek, s az esetek többségében elbocsátott alkalmazottakról van szó – mondta érdeklődésünkre Baricska Norbert.

Az Aréna Plazát ért bombafenyegetéseknek van még egy ugyancsak példa nélküli vetülete is. Az üzletközpont – korábbi közleményében – arról tájékoztatott: az elkövetők a sorozatos bombariadókkal százmilliós nagyságrendű kárt okoztak, ezért a plaza menedzsmentje azt tervezi, hogy a nyomozás befejezése után kártérítési pert indít ellenük.

Aréna plaza
Aréna plaza
Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.