Nem kifejezetten egészséges, ellenben nagyon finom: immár ötven éve kicsik és nagyon kedvence a jellegzetes üvegben kapható finomság, amiből átlagosan minden két és feledik másodpercben eladnak egyet. Az ínycsiklandó édességből csak tavaly 365 ezer tonnányit faltak fel világszerte és még világnapja is van, február 5-én ünneplik a Nemzetközi Nutella-napot.
A Ferrero Rocher-t, a Pocket Coffee-t, a Mon Chérit, a Tic Tacot vagy a Kinder csokit mindenki ismeri, ám mégis a Nutella az 1946-ban alapított Ferrero legismertebb terméke. A cég amúgy a mai megmaradt annak, aminek indult, vagyis családi vállalkozásnak, igaz mostanra világszerte húsz gyárukban 30 ezer embert foglalkoztatnak. A húszból tízben gyártanak Nutellát: Olaszországban, Franciaországban, Németországban, Lengyelországban, Oroszországban, Törökországban, Brazíliában, Kanadában, Mexikóban és Ausztráliában.
A Nutella története még 1964-ben kezdődött az akkor még kis észak-olaszországi családi pékségben, Alba városában. Pietro Ferrero már hosszú évek óta kísérletezett egy ízletes, kenyérre kenhető krémmel, a Pasta Gianduja azonban inkább egy vágható csokoládétömbre hasonlított.
A név a 16. századi comedia dell' arte világából ered, Gianduja ennek a kedvelt improvizációs játéktípusnak az egyik szereplője volt. Ezt a nevet kapta meg aztán egy Torinóból származó olasz csokoládéfélesége, melynek összetételét most is szigorú törvény szabályozza, e szerint a giandujának minimum 20%-os mogyorótartalommal kell rendelkeznie; az eredeti olasz gianduja 30% mogyorópasztából és 70% csokoládéból áll.