Meghalt Ronnie Biggs, a nagy vonatrabló
Biggs és a 15 tagú bandája 1963. augusztus 8-án a buckinghamshire-i Cheddingtonnál támadott símaszkot és álarcot öltve hamis tilos jelzéssel megállították a Brit Királyi Posta Glasgow-ból a londoni Euston pályaudvarra tartó értékszállító járatát, amelyről 120 pénzeszacskóban 2,6 millió fontot (mostani értékre átszámítva több mint negyvenmilliót) vittek el. Biggset és a társait nem sokkal a támadás után elkapták, ő pedig 30 évet kapott, de 1965-ben egy kötélhágcsón sikerült megszöknie a wandsworth-i börtönből.
Biggs Brazíliába menekült, ahol védelmet élvezett a kiadatási kérelmekkel szemben. Családot alapított és évtizedek múlva, 2001-ben tért vissza Nagy-Britanniába a pénztelenség és a rossz fizikai állapota miatt. Itt börtönbe kellett vonulnia, ami azért ironikus, mert ha nem szökik meg, már szabad ember lett volna. Több agyvérzést szenvedett, alig látott, nem tudott mozogni, jelekkel, gesztusokkal kommunikált, csövön keresztül táplálták. Bár a kegyelmi kérvényét 2009-ben Jack Straw akkori igazságügyi miniszter a rendőrségi kegyelmi bizottság ellenére is elutasította, végül idősotthonban élhette le az utolsó éveit.
Brazíliában Biggsnek két gyereke született, a két ország között nem volt kiadatási egyezmény, és mivel a brazil törvények tiltják a kiskorúakat nevelő gyanúsítottak kiszolgáltatását külföldi államoknak, soha nem is adták ki. A fáma szerint egyébként a brit hatóságok még elrablásával is megpróbálkoztak, de csak Barbadosig jutottak vele, ahonnan újra sikerült meglépnie. 2001-es visszatéréséhez a sztori fejében a The Sun bérelt magánrepülőgépet.
Ami a nagy vonatrablást illeti, az újkori brit kriminalisztika leghírhedtebb bűncselekményében fegyver nem is dördült el, de a postavonat vezetőjét, Jack Millst nyomorékká verték. Biggs a támadásnak és az egész bandának csak az epizódszereplője volt, de ő kerített embert, aki tudott vonatot vezetni. „Van különbség a bűnözők és a gazemberek között. A gazemberek lopnak, a bűnözők agyonvernek valakit. Én gazember vagyok” – mondta erről később.