Ma este elsötétül a világ
A 2007-ben Ausztráliából indult Föld órája elnevezésű akció mára a világ legnagyobb klímavédelmi mozgalmává nőtte ki magát: tavaly 133 ország csatlakozott a kampányhoz és olyan világszerte ismert épületek borultak sötétbe, mint a kínai nagyfal, a világ legmagasabb épülete, a Burdzs Kalifa, az Eiffel-torony, az athéni Akropolisz, a Buckingham-palota, a római Colosseum és az Empire State Building.
Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár a résztvevőkhöz intézett üzenetében hangoztatta: közösen egy fényesebb jövőért teszünk, amikor szombaton mindent elsötétítünk.
A Természetvédelmi Világszövetség (WWF) Magyarország honlapja szerint hazánkban 81 település, 410 intézmény és vállalat, valamint 4980 magánszemély regisztrált a Föld órája honlapon, vállalva, hogy szombat este egy órára lekapcsolják elektromos berendezéseiket.
A mostani akcióban Miskolc és Nyíregyháza és pályázik a Föld órája fővárosa elnevezésre, a megtisztelő titulust az a település nyeri el, amelynek lakói a legnagyobb számban csatlakoznak a Föld órája mozgalomhoz.
Szombat este a lezárt Lánchídról figyelhetik meg az elsötétedő Budapestet az érdeklődők a WWF rendezvényén. Az esti fél kilences kezdet előtt, 7 órától a pesti hídfőnél Fábián Juli - vállalásához híven - élő koncertet ad. Az énekesnő már korábban közölte, ha 60 magyar település csatlakozik az eseményhez, akkor a lekapcsolás előtt élő koncertet ad a Lánchíd tövében.
A lekapcsolási ceremónián sok ismert ember lesz jelen, köztük Kulka János, Demcsák Árpád, Aczél Réka, és Juhász Árpád. A koncert után egy órán keresztül dobszóval és tűzzsonglőrökkel kísért, fáklyás felvonulást tartunk, és még a DJ-pult áramellátását is kerékpárral termelt energiával oldjuk meg - mondta korábban az MTI-nek Antal Alexa, a WWF képviselője.