Gyanú van, de mégsincs
A BRFK és a katonai ügyészség előzőleg legfelsőbb szintén egyeztetett az ügyben, s a BRFK - ezt a katonai ügyészség is elismerte - továbbra is közreműködik a szövevényes ügy felderítésében.
A rendőrség - miként lapunk már hírt adott róla - az MSZP-székház elleni bombafenyegetésből kiindulva, míg a katonai ügyészség a Honvédelmi Minisztérium lőszer- és robbanóanyag-lopás miatt hónapokkal ezelőtt tett feljelentése alapján kezdett nyomozni, végül mindketten ugyanahhoz a tűzszerész századoshoz jutottak el. Ács Tibor alezredes, katonai ügyész ennek ellenére többször is hangsúlyozta: a két ügy közt semmiféle összefüggés nincs.
Ács azzal érvelt, hogy a rendőrség egy ismeretlen tettes (tehát nem a százados) ellen folyó nyomozást adott át. Erre reagálva a rendőrségen azt mondták: a katonai ügyészség illetékességére hivatkozva kérte az aktákat, ha nem teszi, meggyanúsította volna a századost a BRFK.
Csak remélni lehet, hogy a szánalmas hatósági perpatvar mellett marad idejük a hatóságoknak tisztázni: mennyi lőszert, robbanóanyagot és más katonai eszközt lopott el a tűzszerész tiszt különböző katonai objektumokból. Ács szavaiból egyelőre csak annyi derült ki, hogy több bázisról lopott és többféle anyagot. Az alezredes ugyanakkor cáfolta, hogy a tűzszerész - akit az MSZP-iroda elleni bombafenyegetéssel összefüggésben még meg sem gyanúsítottak, ki sem hallgattak, sőt a katonai ügyészség még át sem tanulmányozta a rendőrségtől átvett aktákat - öngyilkosságot kísérelt volna meg.