GPS segített a kutatóknak

Sűrűn lakott városok és falvak voltak az Amazonas medencéjében - állítják amerikai kutatók, akik egymást keresztező utak maradványait, illetve földművelésre és állattenyésztésre - például haltenyésztésre - utaló maradványokat is felfedeztek. A Gainesville-ben található floridai egyetem professzora, Mike Heckenberger szerint ugyan ezek a települések nem tekinthetők a mai értelemben vett városoknak, de a megtervezettség, a magas fokú szervezettség mégis erre utal.

A kutatók műholdas képek és GPS segítségével bukkantak a településekre. A maradványok zömét a laikusok nem, a közelben élő Kuikiro törzs tagjai viszont föl tudják ismerni. Az ókori görög és a középkori európai városokhoz hasonlóan az Amazonas-medence településeit is fal vette körül, de ezek a falak nem kőből, hanem földből épültek. Jellemző, hogy az összes településnek volt egy központi útja, amely a központi térbe torkollott - idézte a tudományos közleményt a BBC honlapja. Úgy tűnik, hogy a titokzatos közösség gátakat és hidakat is épített.

Az amazonasi civilizáció fénykorát a tizenötödik században élhette. Majd jött a gyors hanyatlás: az Amerikát elfoglaló európaiak által behurcolt betegségek elpusztították a közösséget.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.