belépés belépés | segítség segítség | alkalmazások alkalmazások | RSS RSS | előfizetés előfizetés | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2012. május
26. szombat

UP: A csirke-tojás szituáció

Miskolczi Péter, a Filmalap produkciós igazgatójának tartozásáról pedig a kormánybiztos elmondta: lehet, hogy tartozik 75 millióval az MMKA felé, de az alapítvány sem fizette ki a tartozását a producernek: „ez csirke-tojás szituáció”. Andy Vajna nyilatkozata az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottságának filmszakmai meghallgatásán (Vajna lemondott a filmes érdekeltségeiről; Index, 2011. 11. 03.)

Uj Péter| Népszabadság| 2011. november 23. |27 komment

nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

tavirózsa | 2011. november 24. | 14:17:00

vajna újabb ötletéről itt bővebben:
http://hetedikcsapas.blog.com/2011/11/24/vajna-sajat-offshore-cegevel-forgalmaztatna-az-allami-penzbol-keszulo-filmeket/

varsoigyors | 2011. november 24. | 07:36:49

Moderálási alapelvek- komment törölve -

Edberg | 2011. november 24. | 05:31:47

varsoigyors!

Ne idezz mar 2005-os cikkeket a Nepszabadsagbol. Azert ne tedd, varsoigyors, mert most 2011 (kettoezertizenegy) van.

chili | 2011. november 23. | 19:13:47

koszonet a cikkert!!

Balangο | 2011. november 23. | 17:15:35

suchard | 2011. november 23. | 16:59:33

Minden tiszteletem a nemes próbálkozásodé, hogy próbálsz egy egybites FideSS troll fejébe világsságot juttatni, de szerintem reménztelen a dolog. Ilyenkor szépen elszoktak sunnyogni (mondjuk, ez is egy eredmény), vagy elkezdenk bőszen Téged és a cikk iróját kommunistázni, de arra még nem láttam itt (sem) példát, hogy bárhol és bármikor is beismerjék tévedésüket.

Hiába, jó tanítómesterük volt, a Zember, Aki Még Soha Nem Hazudott...

suchard | 2011. november 23. | 16:59:54

És még nem is jött el 2012!

suchard | 2011. november 23. | 16:59:33

varsoigyors | 2011. november 23. | 15:23:06

A 8 évnyi túlköltekezésről annyit, hogy az osztogatást a Fidesz vezette be, majd az nekik nem volt elég, amit a szocik osztogattak ("Rosszabbul élünk, mint 4 éve").
Aztán 2006-tól már kisebb-nagyobb megszorítások, reformok voltak, 2008-ban pedig VILÁGGAZDASÁGI VÁLSÁG (nem holmi EU-s piszmogás) - ekkor esett le a GDP, a hozzá viszonyított államadósság pedig fölugrott. A Fidesz természetesen továbbra is azt hirdette, hogy nem kell változtatni, majd ő ad mindent mindenkinek, ingyen.

Ez vót az eemútnyócév.

A Fidesznek nem a világgazdaság tett be, hanem az IMF kipaterolása, a nyugdíjpénztárak lenyúlása, az egykulcsos adó, majd a különadók bevezetése, továbbá a társadalom és a jogállam rombolása miatti hitelvesztés. Ez mind-mind rontotta a gazdaság helyzetét és az ország hitelét, ezért volt hazánk 2-3-szor (!!!) olyan érzékeny az EU megingására, mint a többi kelet-európai ország. (Már a görög válság előtt megjártuk a 290-es eurót, ha emlékszel, és az az ország már akkor drágábban kapta a hitelt)

Az egykori költekezés pedig bizonyos mértékig használt, mivel az (egyébként valóban szegény)alacsonyabb jövedelműek (nyugdíjasok, közalkalmazottak) fogyasztása nőtt.
Orbánék viszont a szegényebbektől elvettek, gazdagoknak adtak - ettől nem nőtt a fogyasztás, inkább csökkent - aztán pedig az előbbiek miatt hiányzó pénzt a jól menő ágazatok megsarcolásával szedték be, így megintcsak zsugorodott a gazdaság.

És még nem is jött el

Borszívóügynök | 2011. november 23. | 16:47:01

varsoigyors | 2011. november 23. | 15:23:06

"...mit mondasz az új feleségednek, aki másfél éve reklamálja, hogy végre lépj túl a múltadon, felejtsd el és kezdjetek új életet."

Különösen, ha a menyecske az orrod alá tartja az esküvő előtti, nagyhangú, pöffeszkedő sajátkezű nyilatkozataidat, amelyek szerint: azért válasszon téged, mert te (és csakis te), tudod a bajokra a gyógyírt és a megoldást!!!

Balangο | 2011. november 23. | 16:46:26

ruszt | 2011. november 23. | 16:19:49
” Ő egy ízig-vérig úriember, aki sohasem próbálna meg igaztalan érvekkel nyerni. Hihi.„

Akárcsak példaképe: Nagyaljasságú Tokajhegyaljai Orbánya Viktátor, a Zember, Aki Még Soha Nem Hazudott :-)

pietnik | 2011. november 23. | 16:43:11

Tódi!
Orbán viszont nem köp a földre!
Nem hát!!A plafonra!Az csöpög most a nyakunkba!!

ruszt | 2011. november 23. | 16:19:49

Balango,

Meg kell védenem varsoigyorsot. Én jól emlékszem, hogy ő az elmúltnyolcév alatt folyamatosan figyelmeztetett mindenkit, hogy nehogy többet költsenek az oktatásra, egészségügyre, nyugdíjakra, útépítésre, stb., mert ennek majd meglesz a böjtje. Ő egy ízig-vérig úriember, aki sohasem próbálna meg igaztalan érvekkel nyerni. Hihi.

Balangο | 2011. november 23. | 15:49:34

varsoigyors | 2011. november 23. | 15:23:06

Te hol éltél az elmúlt másfél évben?

A gazdaság a kártékony Führer és galerijée áldatlan tevékenységének tart ott, ahol.

varsoigyors | 2011. november 23. | 15:23:06

Moderálási alapelvek- komment törölve -

értelmetlenségi | 2011. november 23. | 14:33:53

varsoigyors | 2011. november 23. | 09:04:23

Másfél éve a Fényes Tekintetű kormányoz, ha nem vetted volna észre. Az ő elmebeteg randalírozására nem mentség sem az "eeemútnyócév", sem a Don-kanyar, és az sem, hogy Árpád vezér megállt itt a Kárpátok alján, ahelyett, hogy tovább ment volna nyugatra.

Szánalmasak vagytok, ahogy a maiak hülyeségeit az elődök baromságaival akarjátok menteni.

tódi | 2011. november 23. | 14:08:24

Viszont Orbán nem köp a földre! (Valószínűleg azért, mert régen járt arra.)

Balangο | 2011. november 23. | 13:35:37

danih | 2011. november 23. | 13:02:50
varsoigyors | 2011. november 23. | 10:24:35
Vagy buta vagy, vagy rövid az emlékezeted, vagy direkt hazudsz (vagy mind, egyben).”

Buta, hazug, olyan, mint az általa ámogatott elKúrmány és annak a 80-as IQ alattiakakkal szövetséges Forradalmi Bunkó-Tahó pártja, a FideSS Korlátlan Pofátlanságú Kivéti társaság.

suchard | 2011. november 23. | 13:17:12

varsoigyors | 2011. november 23. | 09:04:23

Ja, és te politikai hirdetéseket idézel, nem nol-cikkeket.

danih | 2011. november 23. | 13:02:50

varsoigyors | 2011. november 23. | 10:24:35
Vagy buta vagy, vagy rövid az emlékezeted, vagy direkt hazudsz (vagy mind, egyben).
Uj Péter, 2005. október 12.
A Pannon Ocelot lenyelte a teniszlabdát
http://nol.hu/megmondok/uj_peter/archiv-380378

-CsL- | 2011. november 23. | 12:57:05

Az IMF-ről, és Matolcsyról:

http://www.tenyezo.hu/a-helyzet-fantaszikus-de-nem-remenytelen/

suchard | 2011. november 23. | 12:55:19

varsoigyors | 2011. november 23. | 09:04:23

A párhuzam látszólagos. Kóka alatt ugyanis VALÓBAN jócskán nőttek a reálbérek, a növekedés is egész jó volt, ez tényszerűen igaz. A baj ott volt, hogy a gazdaság növekedésénél az államadósság növekedése gyorsabb volt, így az irány fenntarthatatlan. Ezt így már valóban nem lehet "sikernek" nevezni.

A különbség az, hogy az elQrást Kókáék a gazdaság és a jólét növekedése mellett végezték, Matolcsyéknak viszont az elQrással a gazdaság és a jólét rombolása, valamint a jövő felélése szimultánban ment.
Tehetségek ezek, na.

elm320 | 2011. november 23. | 12:34:25

varsoigyors | 2011. november 23. | 10:24:35
A fidesz párt médiákban még sosem hallottam a Basit kritizálni.
Bagoly mondja verébnek, hogy nagy fejű.

konz | 2011. november 23. | 11:28:50

jó volt, kellemes, 3x is felröhögtem.

Kutasi Károly | 2011. november 23. | 10:29:47

Helyesen: tyúk vagy a tojás. A tyúkot a kérdés soha sem bántotta, hanem az, mi lesz előbb, pörkölt vagy rántotta. (R.J. kb)

varsoigyors | 2011. november 23. | 10:24:35

Moderálási alapelvek- komment törölve -

szerelem | 2011. november 23. | 09:30:04

varsoigyors | 2011. november 23. | 09:04:23
Szegény UP. Még a hirdetéseket is ő adja itt föl? Nem az ő cikkeiből kellene idézned, ha már?
Másrészt: te mindig azt szoktad válaszolni, igaz, hogy én, varsóigyors mindig kisiklom, de népszabiszemély viszont tavalyelőtt..?
Te nem azt szégyelled, ha a barátaid hülyék? A többiek nyilván azok, hiszen nem őket választottad.

elsore | 2011. november 23. | 09:06:31

Hát az nem járja, hogy UP komment nélkül maradjon... :). Jobb mint az előző szösszenet, kezd visszatérni az UP feeling.

Bár.

Azt azért UP-nek is illene tudnia, hogy a szabadságharc aktuális csatáját - másnéven a "hogyan és kikbe rúgunk bele a társadalom kipécézett rétegei közül" - a fideszországgyűléskormányönkormányzatköztársaságielnökstb - péntekenként szokta kihirdetni a parlamentben. És még csak szerda van.

varsoigyors | 2011. november 23. | 09:04:23

Moderálási alapelvek- komment törölve -

HIRDETÉS

A plurális demokrácia ázsiójának csődjét számomra mi sem mutatja jobban, mint hogy Karácsony Gergely kigombolt ingben aláássa a széles körű ellenzéki együttműködést, mintegy kesztyűt dobva a formálódó technikai koalíció arcába. Ilyen körülmények között egy fillért nem adnék a köztársasági eszme rekonstrukciójáért, de talán még a nyugat-európai típusú szociáldemokrácia gyökérverése is nehézségekbe ütközhet. Ha ez így megy tovább, napok is eltelhetnek anélkül, hogy föltűnne egy új, ígéretes neobaloldali chatszoba, levelezőlista vagy Call of Duty-klán, ez pedig katasztrofális következményekkel járhat az egész térségre nézve, az akadálytalanul tomboló Viktatúra közepette.

Bár.

Bár. Nem akarom elkiabálni. Mintha az enyhülés jelei mutatkoznának. Csak nehogy elbizonytalanodás legyen. Már akkor is csodálkoztam a hatalom példátlan önkorlátozásán és szinte félénk visszahúzódásán, amikor Albert Flóriánt nem Felcsúton temették el. Aztán az IMF-pofon vagy micsoda, bocsánat, világraszóló siker óta a kormány már lassan 48 órája nem nyert egyetlen huszárrohamot, atomháborút, tengeri ütközetet, intergalaktikus konfliktust sem. Szinte megmagyarázhatatlan. Mi történhetett? Kompresszort cserélnek a pátoszautomatában? Vagy már annyi pénz sincs, hogy valaki bedobjon egy kis aprót?

HIRDETÉS

De hát pénz van, látjuk, mint a pelyva, annyi, Andy Vajna nem győzi majd kiosztani, csak a külföldi spekulánsok, a pénztőke karvalyfejű hiénái és a velük szövetséges belső ellenség támadása miatt vannak kisebb bizonytalanságok a piacon. A Malév most kapott megint 4,2 milliárdot, nem mintha nem kapott volna idén már egy tízest meg még nyolcat, és most lett meg a Rába is, annak még talán van egy-két éve addig, amíg ilyen Malév-szintre fejlesztik, hogy biztosan benyeljen évi tizenöt milliárdot.

Az erős állam víziójából kibontakozó még erősebb kabarétréfák révén csirke-tojás szituáció állt elő, intellektuális plázastop: még egy győztes szabadságharc, és végünk van.

Címkék: szerda, Uj Péter
 
nyomtat email plusz mínusz Küldés Facebook-ra Küldés Twitter-re Felvétel Google Bookmarks-ra    27 komment

HIRDETÉS

HIRDETÉS
.
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS