belépés belépés | segítség segítség | hírlevél hírlevél | előfizetés előfizetés | RSS RSS | akciók akciók Nol.hu | NolBlog | NolTV | Hírmátrix | NolRandi
 
Népszabadság.hu | NolBlog | NolTV 2010. február
9. kedd
HIRDETÉS
. .
Galériák
     

Ez a címe

KÖVETKEZŐ » « ELŐZŐ
HIRDETÉS
. .
. .
HÍRMÁTRIX . NOLTOP10
   olvasottak   
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS
. .
HIRDETÉS

Kinek az ügye a romagyilkosságok gyanúsítottjainak elfogása?

Széles Tamás ügyvezető igazgató| Népszabadság| 2009. augusztus 28. |7 komment

nyomtat email plusz mínusz kedvencek / megosztás

Cikk értékelésBe kell jelentkezni az értékeléshez!

KommentekBe kell jelentkezni a hozzászóláshoz!

torquato | 2009. augusztus 28. | 10:59:12

A helyi TV vezetője vagy nem ért a szakmájához, vagy süketel, vagy befolyás alatt áll. Negyedik variáció nincs.
Szomorú szenzáció, borzasztó szenzáció volt az alaposan gyanúsítható négy férfi letartóztatása: de mindenképpen szenzáció volt és erről beszélt az egész ország. Olyan szenzáció volt, amely mindenkit érdekelt.
Nyilván a debrecenieket is. Tehát teljes szakmai tudatlanságra vall leginkább, hogy egy hírforrás szépen elhallgatja, mintha valami jelentéktelen tyúklopási ügy lett volna Ebesen mondjuk.
Ha már ilyen tehetségtelen - és ez nyilván rányomja a bélyegét a munkatársakra is - hát legalább hallgatna, és ne hozakodna elő hajánál fogva előrángatott indokokkal.

atanyi | 2009. augusztus 28. | 09:22:51

A debreceni tv inkompetens vezetokkel rendelkezik, ennyi biztos kovetkezik abbol, hogy nem kovetik kozelrol a - varosukat kozvetlenul erinto - esemenyeket. Ezek az indokok, amelyek a levelben allnak, teljesen rohejesek.

Ebbol nem kovetkezik, hogy Kosa Lajosnak le kell mondania, alapvetoen semmi nem kovetkezik Kosa Lajosra vonatkozoan. Kiveve persze, ha az onkormanyzati tv utasitasba kapta, hogy mivel ne foglalkozzon. De erre nincs bizonyitek, ugyhogy ennyi.

A bolivai parhuzamot meg csak nem is ertem. Itthon van bizonyitek, a rendorseg pedig nem latvanypekseget uzemeltet, hanem tajekoztatja a kozvelemenyt. Ez mashol is igy szokas ilyen hordereju ugyekben.

Kosa Lajosnak nem kellene baromsagotokat nyilatkoznia, hanem azzal kellene foglalkoznia, hogy mikepp lehetseges az, hogy evek ota a varosaban elo emberek ugy tudtak romakat oldosni, hogy a kornyezetuk errol egy szot sem ejtett senkinek. A hallgatas es cinkossag kulturaja - errol kellene a debreceni tevenek beszamolnia es Kosa urnak nyilatkoznia.

De ketsegtelenul egyszerubb a debreceni stadionepites terveirol beszelni. Felelos politikuskent mi mast is tehetne?

kocsobur | 2009. augusztus 28. | 08:37:03

Én meg ezt olvasom a főgyanúsitottról:

"K. Árpád 1998-ban kilépett a Replikából, egykori zenésztársa szerint azért, mert nem értett egyet az irányvonallal, ő ugyanis "szeretett volna elmenni az elektronikus zene felé". A szétválást követően egy időre abbahagyta a zenélést, és elköltözött Izraelbe, ahol egy kibucban dolgozott, mintegy másfél évig,"

http://www.origo.hu/itthon/20090825-romagyilkossagok-k-arpad-gyanusitott-portreja.html



És nemcsak ilyenek miatt jutott már többször eszembe, hogy ez az eset és bizonyos bolíviai elnök, Evo Morales esete a három magyar "terroristával",
(Rózsa Flores Eduardo, Magyarosi Árpád, Toásó Elöd) és az itteni eset között
igencsak hasonlóságokat vélek felfedezni.
Ahogy az is, ez is bűzlik.

Vagy ahogy a debreceni polgármester is nyilatkozta: a rendőrségnek nem az a dolga hogy látványpékséget üzemeltessen.

Hurvinek | 2009. augusztus 28. | 08:32:55

Moderálási alapelvek- komment törölve -

csaszi/2 | 2009. augusztus 28. | 02:02:27

Szeles Tamas ugyvezeto igazgato ur "lehetseges gyanusitottak"-rol tesz emlitest fenti nyilatkozataban.
A rendorseg a nyomozasrol kiadott sorozatos tejekoztaasaibol a kozvelemeny egy jol megalapozott gyanurol es szamos bizonyitekrol is ertesult.
Ebben az esetben inkabb "lehetseges elkovetokrol" van szo es a helyi TV adasban errol legalabb annyi hiranyag kozlese elvarhato lett volna, mint amennyi arrol angol, sot ausztral TV allomasok nezoi reszesultek.

Kacsor szerkeszto ur nehezmenyezese teljesen jogos az en es csaladom es bizonyara szamos debreceni TV nezo megitelese szerint.

komszomol | 2009. augusztus 28. | 01:40:25

harkalykám! A monnyon le jobboldali duma. Ha nem volt bűnrészes, maradjon nyugodtan, ha meg az volt, ne monnyon le, hanem zárják be.

harkaly | 2009. augusztus 28. | 01:11:26

KÓSALAJOSMONGGYONLE!!!!!!

Ugye balosok?

A Népszabadság 2009. augusztus 26-i számában Kácsor Zsolt szerkesztő úr által jegyzett cikk jelent meg a Debrecen Televízió híradó-szerkesztési gyakorlatáról, különös tekintettel a közelmúlt valóban rendkívül súlyos bűncselekmény-sorozatának megjelenítésére, az erre vonatkozó hírek minőségére, tartalmára.

A cikk hangnemét, idézőjeles minősítéseit értékelni nem kívánjuk, az nem szakmai probléma. Szerkesztő úr szimpátiája vagy antipátiája a Debrecen Televízió irányában magánügy. Az azonban nem az, hogy televíziónk híradós gyakorlatát milyen kritikával illeti a helyzet alapvető ismerete nélkül. Szerkesztő úr felállít egy hipotézist, mely szerint a Debrecen Televízió azért nem tájékoztatott az általa elvárt helyen és tartalommal az ügyről, mert

1. nem tartja elég fontosnak,

HIRDETÉS

2. a debreceni emberek szégyellik magukat a történtek miatt, majd váratlan és indokolatlan indulattal elítéli munkánkat saját feltételezéseinek abszolút igazságként történő feltüntetésével.

Ezzel szemben az igazság az, hogy a tragikus bűncselekmény-sorozat nem debreceni ügy, és föl sem merülhet az, hogy ez a város vagy a városlakók szégyene lenne. Az a szórakozóhely, ahol a lehetséges gyanúsítottakat elfogták, az ország bármely pontján lehetne Battonyától Nemesmedvesig, és egyik településnek sem lenne szégyene, hogy a feltételezett elkövetők ott járnak kocsmába. A Debrecen Televíziónak egyetlen helyi híre volt ebben az ügyben, nevezetesen az alaphír: ebben beszámoltunk a rendőrségi akcióról. Képeinken a vendéglátó-ipari létesítmény körüli rendőrségi tevékenységet tudtuk bemutatni. Természetesen semmi akadálya nem lett volna, hogy megkérdezzük a pultost, a kidobóembert vagy a pincért, hogy mit látott és mit érzett az akció közben, de ezekre az anyagokra valóban nem láttuk indokoltnak a közpénzt fecsérelni - ez legyen az üzleti finanszírozású bulvársajtó feladata.

Az akcióban nem vettek részt helyi rendőri erők, az elkövetési helyszínek nem kötődnek a városhoz, de még a megyéhez sem, az elkövetők személyére vonatkozó bármilyen információ pedig nyomozati titok. Az országos irányítású és országos jelentőségű rendőri akcióról megfelelő terjedelemben azok a sajtóorgánumok adtak kiemelt helyen hírt, amelyeknek ez a feladata: az országos televíziók. A helyi televízióknak az a dolga, hogy helyi eseményekről tájékoztassanak, és ha nincs hír, mesterséges hírgyártásra ne pazaroljanak közpénzt.

Debrecennek nincs oka szégyenkezni, de még abban az esetben sem, amikor a helyi (de az országos) közvéleményt is megrázó, sajnos helyben történt gyilkossági ügyről kell beszámolnunk. Ilyen eset volt például a sajnálatos Balla Irma-ügy, ennek hírértékű történései mindig vezető hír volt és lesz nálunk. Ebben az ügyben sem kell a gyilkoson kívül bárkinek is szégyellnie magát, de ez helyi hír, az ilyenről pedig valóban mi tájékoztatunk a legbővebben, a legtöbb ismeret birtokában.

Őszintén szeretnénk, hogy minél kevesebb ilyen eseményről kényszerüljünk híradós anyagot készíteni, és "napfényes" városunkban a híradószünetet követő napon a virágkarnevál és az ahhoz hasonló kiemelkedő események bemutatása legyen a vezető hír. Ilyen híreket kívánunk minden médiumnak: kicsinek, nagynak, országosnak és helyinek (önöknek is). Mindenesetre a helyi közpénzből szűkösen gazdálkodó televíziókon ne kérjenek számon olyan elvárásokat, amelyeknek megfelelni nem dolguk, a véletlenen kívül más tény híján. Különösen akkor nem, ha az országos médiumoknál is rendkívüli felelősséggel járó, erkölcsi, szakmai, de megfelelő anyagi forrásokat is igénylő feladat az ilyen mélységesen megrázó bűncselekmények történéseiről a tárgyszerű, sokoldalú, higgadt és tisztességes tájékoztatás.

Tisztelt ügyvezető igazgató úr!

Ön szakmai érvekkel igyekszik meggyőzni a közvéleményt arról, hogy nem tekinthető debreceni ügynek egy olyan esemény, amelynek során évek óta Debrecenben élő és dolgozó személyeket fogtak el Debrecenben a romák elleni sorozatgyilkosság gyanújával. Értem. Már csak azt nem értem, hogy vajon miféle körmönfont szakmai érvek motiválhatták a szóban forgó ügyről beszámoló angol BBC News és az ausztrál ABC News szerkesztőit, amikor tudósításaikban leírták azt a számukra bizonyosan különösen hangzó magyar helységnevet: Debrecen.

További jó munkát kívánok a Debrecenben dolgozó Debrecen Televíziónak.

Kácsor Zsolt

 
nyomtat email plusz mínusz kedvencek / megosztás
HIRDETÉS

HIRDETÉS
.