Sosem álmodtam mást magamnak, mint az írást. Sok-sok regénykéziratom várja a megjelenést, persze folyamatosan újakon „dolgozom” – ezt ma sem nevezem munkának, még ha ez lett is a hivatásom – mondja Fejős Éva, Az Év Könyve sorozatunk következő Gulliver-jelentésének szerzője.
Habár Fejős szabadúszó újságíróként kezdte a pályát, majd 2001-től több mint tíz éven át a Nők Lapja munkatársa volt – a rangos Minőségi Újságírásért díjat is megkapta egy a petesejt-adományozással kapcsolatos riportsorozatért –, tinédzserként nem újságírónak, hanem regényírónak készült. Igaz, családjában elsősorban nem az irodalom, hanem inkább a sport szeretete dominált – az édesapja ismert budapesti kajakedző volt –, ezért otthon azt gondolták róla: „hobbiból” vagy „unalmában” ír. Holott – mint mondta – „már kamaszként sem erről volt szó, hiszen nekem az írás kezdettől fogva olyan, mint a drog, nem tudok, de nem is akarok lejönni róla”.
Fotó: Hajdu András |
Első regénye tizenhét évvel ezelőtt jelent meg Holtodiglan címmel – azt még Carol N. Fire álnéven írta –, majd 2008-ban az Ulpius-ház gondozásában kijött az első nagy sikere: a Bangkok, tranzit. Ezzel kapcsolatban az volt az egyik legemlékezetesebb élménye, hogy „akkor kezdtek áradni a pozitív visszajelzések, s akkor éltem meg azt a fantasztikus érzést, hogy sok ezren várják kíváncsian a következő könyvemet”. Az eladási példányszámok tették lehetővé, hogy 2012-ben otthagyja a Nők Lapját, rá egy évre pedig saját céget alapítson Erawan Könyvkiadó néven.