Summa Artium díjasok 2005-2007
2007
A Kortárs művészetért díj nyertese: Pannon GSM Távközlési Zrt.
A Pannon együttműködése a Magyar Nemzeti Galériával másfél évtizedre nyúlik vissza. A jelentős összegű támogatásból képek restaurálására, műtárgyak vásárlására kerülhetett sor, számos nagy kiállítás valósulhatott meg. Ugyanakkor egy úttörő vállalkozás támogatása mellett is letette a voksát a cég, amikor az acb Galéria főtámogatója lett.
A Kis- és középvállalkozások díj nyertese: U. A. Spektrum Bt. (Bélai György)
Bélai György az ArtChívum Adatbázis megszállott létrehozója. Nem kisebb célt tűzött ki, mint valamennyi magyar vizuális művészetről fellelhető minden információ összegyűjtése egységes rendszerben és számítógépesen lekérdezhető formában. Erre nyolc év alatt százmillió forintnál is jóval többet költött.
A Projekt díj nyertese: Pécsi Vízmű Zrt.
A Pécsi Vízmű és a pécsi Művészetek és Irodalom Háza két projektet kapcsolt össze. A Művészetek és Irodalom Háza országos vers- és fotópályázatot írt ki. A beérkező pályamunkákból választották ki azokat az írásműveket és fényképeket, melyekből összeállt az a 100 nagyméretű plakát, melyeken egy-egy vers, valamint fénykép kapott helyet. E kortárs művészeti "tablókat" Pécs forgalmas autóbuszvonalain helyezték el.
A Patrónus díj két nyertese:
Nánási Gabriella minden energiáját, jó szándékát, kapcsolat-rendszerét, segíteni akarását és személyes vagyonát a magyar zenei kultúra megsegítésére fordítja. 2000-ben létrehozta a Parsifal Alapítványt, elősegítette az Operaház magánénekeseinek CD-lemezeit. Az elmúlt években 93 rendezvénynek volt menedzsere, létrehozta a Lohengrin Zenei Társaságot és a Gödöllői Richard Wagner Egyesületet. Évente havi ösztöndíjjal segítette a Budapesti Balettintézet egy tehetséges és hátrányos helyzetű növendékét.
Dr. Balogh Péter ügyvéd 1999-ben, saját pénzéből alapította meg az Amadeus Alkotói Ösztöndíjat, melynek keretén belül az alapítvány évente biztosít havi fix összegű ösztöndíjat a Magyar Képzőművészeti Egyetem egy vagy két szobrász és egy vagy két festő szakos hallgatójának, egy teljes tanulmányi éven keresztül.
A zsűri különdíját kapták: az ING magyarországi vállalatai
Az ING csoport múzeumi területen egyedülálló, százmillió forintos támogatást adott a Szépművészeti Múzeum Van Gogh Budapesten című kiállításának megvalósítására. A négy hónapig nyitva tartó kiállítás 482 ezer látogatót vonzott.
2006
Kortárs művészetért díj: Raiffeisen Bank
A Bank a hazai kortárs képzőművészeti élet, a komolyzene és a dzsessz, valamint a színházművészet következetes támogatója évek óta. Kiemelkedő programjai a Kortárs képzőművészeti gyűjteménye és a Raiffeisen Galéria, a Filharmóniával közös bérlet sorozata, Jazz Klubja, a Vígszínház, az Éjszakai Színház és a Bárka Színház támogatása.
Kis- és középvállalkozások díja: Vass László (Vass Cipő Kft.)
Közel 30 éves műgyűjtő munkájának eredményével, a 600 kortárs műalkotást tartalmazó gyűjteményével és a kiállítóhely kialakításának támogatásával a veszprémi Modern Képtár - Vass László Gyűjtemény létrehozója.
Az Év Patrónusa díj: dr. Lakatos Péter, ügyvéd
Magánvagyonából alapította, és folyamatosan munkával és pénzzel támogatja a Magyar Zeneművészeti Alapítványt. Létrehozta a MusiciansWho internetes portált is.
Eszme díj: dr. Kuti Éva
Hosszú évek óta kiemelkedő kutató-elemzője a magán- és a vállalati adományozások hazai működésének. Az elmúlt években korszakos kutatási eredményeket ért el a kultúrafinanszírozás hazai elemzésében, és az állami kultúratámogatás meghaladott modelljének felváltásában.
2005
Kortárs művészetért díj: Kovács Gábor
Kovács Gábor létrehozta a Kovács Gábor Művészeti Alapítványt. Ezzel a lépésével fordulatot hozott a rendszerváltás utáni mecenatúra történetébe. Intézményt hozott létre, mely mások számára is példaértékű lehet. A KogArt Ház 2004-ben kezdte meg működését.
Az Év Patrónusa: Küllői Péter
Küllői Péter a megújuló Zeneművészeti Egyetem (Zeneakadémia) vízióját segítette elő, és tanácsaival, kapcsolataival folyamatosan segít e vízió megvalósításában is. Barátaival létrehozta a "Genie oblige" - Együtt a Zeneakadémiáért közhasznú alapítványt.
Kis- és középvállalkozások díjazottai: Hatvani Szabó János (ABIC Kft.)
Hatvani Szabó János, a kőszegi Írottkő Szálloda tulajdonosa és üzemeltetője 2003-ban megvásárolta egy Kőszeg belvárosában található műemlékingatlant. Felajánlotta, hogy a Postamúzeum az épület földszintjén rendezzen be kiállítást. A múzeum 2004 áprilisában nyitotta meg kiállításait.
Pollok László (Bonex Építőipari Kft.)
A Bonex Építőipari Kft.-t irányító Pollok László ügyvezető igazgató a Magyar Művészeti Akadémia tevékenységéhez először csupán megfigyelőként, programjaik alkalmi résztvevőjeként, majd szervezőként és támogatóként is kapcsolódott. Támogatása hozzájárult ahhoz, hogy a szervezet a folyamatos működést biztosítani tudja.
Eszme díj: Eszéki Erzsébet
Eszéki Erzsébet a Világgazdaság című gazdasági napilap kultúra rovatának szerkesztő újságírója. Újságírói tevékenysége mellett különböző eszközökkel igyekszik elérni a kulturális támogatások növelését. Igazi katalizátora a magyar kulturális életnek.