Japán festőművész kiállítása látható a Történeti Múzeumban
A november 10-ig látható tárlat része a Forgószél című nemzetközi kiállítássorozatnak, amelynek egyik célja, hogy árnyalja a japán festőművészetről alkotott nézeteket Európában.
Mijaszako Maszaaki többségében nagyméretű alkotásait Európában első alkalommal láthatják az érdeklődők - közölte a múzeum az MTI-vel.
A képeken a hagyományos japán festészet formai jegyei mellett megjelenik a 19. századi európai művészet japán képzőművészetre gyakorolt hatása is. Az egy-egy végtelen pillanatot megragadó, figurális, hagyományos festészeti technikával, sokszor selyemre alkotott műveken távoli tájak élete elevenedik meg.
A művek megörökítik többek között, amint a halász kiveti hálóját a hatalmas víztükörre, egy rizsföldön dolgozó asszony magányos alakját, vagy éppen a csónakok alkotta spirált az örvénylő víztükör színén.
"Mijaszako Maszaaki művészete a régi és az új szoros kapcsolatát tükrözi, alkotásainak világában Japán és Európa képzőművészeti hagyománya keveredik, a régmúlt és jelenkor ötvöződik" - olvasható a közleményben.
A tárlatot Budapesten kívül Lisszabonban, a Keleti Kultúrák Múzeumában is megtekintheti a közönség.
Mijaszako Maszaaki a Tokiói Művészeti Egyetem Nemzetközi Központjának vezetőjeként a képzőművészet és a nemzetközi kapcsolatok építésével foglalkozik. Tevékenységéért a Japán Művészeti Intézet miniszteri elismerését, valamint miniszterelnöki kitüntetést kapott. A közelmúltban a japán szépművészet mestere címet is elnyerte.