Egy ilyen bemutató előadás társadalmi esemény is egy vidéki városban. A szombati premierre fél Győr fölkerekedett. Csak alpolgármesterből volt kettő a folyók városából, de jöttek művészek a Győri Balett-től, voltak építészek, könyvtárosok, újságírók, s antik tárgyak szakértői.
|
A soproni fotóklub kiállításának képeiből |
Németh Hajnal Auróra díszlet- és jelmeztervező ugyancsak győri származású. A dalok egy részét a szép hangú, szintén Győrben dolgozó fiatal lány, Kovács Noémi énekelte föl. A társulat vezetője Demcsák Ottó pedig sokáig a Győri Balett meghatározó magántáncosa volt.
Természetesen a soproni polgárok sem maradtak távol. A polgármesteren kívül találkoztunk – mások mellett – a helyi pénz, a Kékfrankos szellemi atyjával, a szalonjában kéthetente városi vetélkedőt szervező Perkovátz Tamással, s az egyetemen tanító párjával is. A premier estéjén a kultúra jegyében barátkozott tehát a két, korábban sokat ellenségeskedő szomszédvár, Sopron és Győr.
|
Fotó: A soproni fotóklub kiállításának képeiből |
Demcsák Ottó pontosan tudta, mitől lesz biztos a siker Sopronban. Az őstörténetből merítette Álmos legendáját, a töredékes, bizonytalan történetet lineáris cselekményvezetésű legendává építette föl. A társulat tagjai – akik egyelőre a közönségsikerrel is beérik az igen alacsony fizetésük mellett – minden tudásukat fölkínálták a fölöttébb hálás nézőseregnek.
Sopronban kétség kívül balett-együttes született.
|
Fotó: A soproni fotóklub kiállításának képeiből |
Az Álmos legendáját a helyi előadások mellett biztosan megutaztatják szerte az országban, mert technikailag is alkalmas a kitelepülésre. A színház aulájában pedig a soproni fotóklub kedveskedett a társulatnak: kiállítás nyílt a legenda előadásának képeiből. Aki szombaton megnézte a tárlatot, soproni bort kapott az élmény mellé.