A rádiós siker után az Időfutár könyvsorozatban is megjelent. A Tilos az Á Könyvek gondozásában kiadott öt kötet több tízezer példányban kelt el.
Az író,más információ híján, nem tud másra gondolni, hogy egy bulvárhír adta a kezdő löketet.
A Blikkben néhány hete jelent meg, hogy a regényben a hatalomért és pénzért mindenre képes „Felemásszemű” villájának címe megegyezik a kerületi polgármester, Láng Zsolt új, több százmilliós villájáéval. Hiába védekezett az író, hogy évekkel ezelőtt, amikor írták, feltehetően Láng sem ismerte azt a telket és ő sem a politikust. Ahogy akkoriban azt sem tudta, hogy a német megszállás idején a magyar hatóságokkal együttműködve, két házzal arrébb, ugyanebben a II. kerületi Apostol utcában lakott a magyar zsidóság deportálását irányító Adolf Eichmann. Egyetlen szempontjuk volt szerzőtársaival, Jeli Viktóriával és Gimesi Dórával, hogy a ház közel legyen a Gül Baba türbéjéhez, ami a sorozat fontos helyszíne.
Iskolai tananyaggá vált a regény
A sorozat páratlan sikert aratott a tinédzserek között. Van olyan gimnázium, ahol színdarabot írtak és adtak elő belőle a diákok, és több magyartanár is kötelező olvasmánynak választotta. Így tett a budapesti Eötvös Gimnázium tanára, Bacsó Péter is. Élő kortárs magyar író ifjúsági regényét kereste hetedikeseknek. A könyvkiadó honlapjáról választotta, majd kétszer is elolvasta az első részt. A harminctagú osztályból 3-4 gyerek ismerte a történetet a rádiójáték alapján, és 2-3 már korábban olvasta a könyvváltozatot.
Meghívták a szerzőket az iskolába, a diákokat pedig a Magyar Rádió műsorába. Nem csak a tanulók jártak a stúdióban, a rádió munkatársai rögzítették az egyik órát is. A könyvet annyira jól fogadta az osztály, hogy többen végigolvasták az egész sorozatot.
Keringtek hírek arról, hogy a rádió a bulvárhír megjelenése után rögtön le akarta állítani a sorozatot, de az kínos lett volna. Így megvárták, amíg az első évad véget ér.
A megszakítás melletti hivatkozási alap lehetett az is, hogy a darabbeli sótlan tanfelügyelőt Hoffmann Jácintnak hívják.
A történet szerint a minisztérium küldte a főszereplők gimnáziumába az alaptanterv betartásának számonkérésére. Ami összetéveszthetetlen utalás Hoffmann Rózsára, aki akkoriban volt oktatásért felelős államtitkár.
Ez tény – mondja az író –, de nem jelent többet diáktréfánál. És korábban senkinek nem okozott problémát. Kétszer már sugározta az MTVA, amelytől eredetileg a felkérés érkezett a ma realitásából induló, ám időutazással, kalandokkal, misztikummal fűszerezett rádiójátékra. Van az Időfutárban egy szabadkőműves szál is, ami állítólag szintén kiverte a biztosítékot, de módosítania nem kellett.
Hogy miért állították le a sorozatot, és érv volt-e a döntésben a vélt aktuálpolitikai utalás, lakonikus választ kaptunk: „Az MTVA más tartalmat kíván elhelyezni az Időfutár műsorsávjában, emiatt nem ismételjük jelenleg.” A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap oldalán szerepel még a cikk, amelyben az Időfutár második évadát azzal harangozták be 2012 novemberében, hogy az első szezon rádiófüggőséget okozott. Ez abból is kiderül, hogy majd 500 ezren hallgatták.