Népszerűségi fokmérője egy fesztiválnak, ha elindul a feketekereskedelem. És úgy tudjuk, van, aki üzletel az ingyenes sorszámcetlikkel. Őrült nagy a tolongás a Udvaros Dorottya előadásáért, amely Marguerite Duras Nyáron, este fél tizenegykor című művéből készült, és gyakorlatilag monodráma gitárkísérettel. Vagy húsz percet késik a kezdés, ezzel fél órát csúsztatva az éjszakai előadást. Udvaros szintén díszvendége a fesztiválnak (akárcsak Kovács Gerzson Péter táncos).
Két előadást is játszik a Katlanban, meg -akárcsak tavaly- itt ünnepli születésnapját. Kap virágcsokrot és az egyik fesztiválvezetőtől, Bérczes Lászlótól egy palack ördögkatlanos bort. Ő a vendége Veiszer Alindának is másnap reggel, nyitottan beszél mindenről, a szépség fontosságától az anya-lelkiismeretfurdaláson át a rendezői kínzáson keresztül a koráig, ami mint megtudtuk: 58 év, mivel hatvanévesen elhatározta, innentől visszafelé számol.
Udvaros meghatározó tagja és vezető színésze volt a Bárka Színháznak, amely idén lenne húszéves, ha tavaly nem szüntették volna meg. Alapító tagja volt Bérczes is, így nem véletlen, hogy itt emlékeznek meg az Orczy kerti helyről, amely ma beruházási projektirodaként funkcionál. Pásztázunk régi előadásfotókat Koncz Zsuzsától és Schiller Katától, régi előadások felvételei peregnek, és a színház ifjúsági előadásait jegyző Vidovszky György Majdnem húsz címmel előadást készít a Bárka egykori fiataljaival. Közülük a legismertebb Molnár Áron (aki a Vígben és az Örkényben játszik nagy szerepeket) és Farkas Dénes, a Nemzeti Színház tagja. A szöveget Tasnádi István írta, Vidovszky állandó munkatársa, szintén Bárka-alapító. Nem összegzik a két évtizedet, nem busonganak, inkább azzal játszanak el, milyen előadás születhet a Közszolgálati Egyetemhez csatolt egykori teátrumban.
Itt ugyanis a fiatal színészek feladják elveiket, bevállalják a katonai kiképzést a zsíros ösztöndíjért és az épület megússza a ledózerolást. Bármennyire szenvednek a kiképző hadnagy bunkóságától, engedik, hogy megvásárolják őket. A katonai kiképzés lenyomataként létrejön a rendvédelmi jelenet a Szentivánéji álom polgárszerelmeseivel, és a hadnagy játssza benne Oberont. Mikor megpróbálnak fellázadni ellene, a hadnagy csak annyit mond: "Addig kell lázadni, amíg lehet. De akkor addig kell harcolni, amíg van rá lehetőség. Tudják, néha jobb bevárni a földgyalukat."