Segítő „oroszlánok” a Nemzeti Múzeumban

A „Tapintva láss” program keretében a Nemzeti Múzeum régészeti kiállításában megérinthető, kézbe vehető tárgyak sora, hanghatások, illat és anyagminták teszik lehetővé több százezer év történetének élményszerű megismerését. Mostantól még több látássérült gyerek számára is.

A Nemzeti Múzeum régészeti és történeti állandó kiállításain megfogható, meghallgatható tárgyakat is találunk, melyek az eredetiek alapján készült másolatok. Tapintva végigkövethetők a pattintott kőszerszám készítésének munkafázisai, kipróbálható a bronzkori kard súlya, hallható a római-kori tuba hangja, szagolgatható a hajdan használt fűszerek illata. Megfogható a középkori oklevél pergamenje, és Nagy Lajos király, vagy Apafi Mihály erdélyi fejedelem aranypénze, kézbe vehető a Mátyás király fekete seregében is használt sodronying, és buzogány.
 
A Magyar Nemzeti Múzeum és a Lions Klubok Magyarországi Szövetségének összefogása révén  46 magyar lions klub a jövőben igyekszik az ország minden pontjáról látássérült gyerekek csoportjaival szervezett formában megismertetni a múzeum régészeti kiállítását, mivel a lions jószolgálati tevékenységének legfontosabb iránya a látás megőrzése és a látássérültek segítése.

Az együttműködés tényét rögzítő dokumentum ünnepélyes aláírására csütörtökön kerül sor Németh István, a szövetség kormányzója és Csorba László főigazgató között az MNM Széchényi termében és a Kelet és nyugat határán című állandó régészeti kiállításban.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.