Benkóék Moszkvában

Moszkvában tartotta 10600. koncertjét a Benkó Dixieland Band. A fél évszázados együttes a héten két egymást követő napon lépett fel nagy sikerrel a Dom Muziki másfél ezer fős termében.

- Az orosz filharmonikusok, a klasszikus zene fellegvára meghívására érkeztünk Moszkvába - mondta lapunknak a koncert után Benkó Sándor. A jazz együttes idén hetven éves alapítója szerint ez a jazz és az együttes oroszországi jelentőségét is mutatja, és ennek is köszönhető, hogy éppen ebben a koncertteremben és nem egy jazzklubban adhattak kétórás koncertet, amelyen vendég énekesként Berki Tamás és Micheller Myrtill is fellépett.

A Benkó Dixieland Band pénteken este hétkor lép fel
Benkóék egyszer fent, egyszer lent...

- Az orosz hallgatóság nagyon műértő, veszik a zenei poénokat és a szólókat is ott tapsolják meg, ahol kell - mondta Benkó, akinek utoljára 1974-ben turnézott az akkori Szovjetunióban. - Az akkori nagy orosz jazz együttesek után egy időre kevésbé voltak hallhatók az orosz jazz zenészek, de most újra megjelent egy tehetséges fiatal generáció - jelentette ki a zenei karrierje mellett évtizedeken át a Budapesti Műszaki Egyetem Villamosgépészeti Tanszékén oktató művész, megemlítve a koncertet közös fellépéssel záró Szergej Zsilin zongoristát és az általa vezetett Fonograf Jazz Bandet.

Benkó reményei szerint már jövőre újabb koncerttel térnek vissza Oroszországba. - Fontos, hogy a nagy magyar vállalatok is felismerték, Magyarországnak van exportálható kulturális terméke, hiszen ez a siker aztán átültethető egyéb területekre is - vélte a klarinétművész, utalva arra, hogy a koncert - amelyet Magyarország moszkvai nagykövete, Gilyán György nyitott meg - olyan, Oroszországban is jelenlévő magyar cégek támogatásával jött létre, mint az OTP, a Mol, a Richter Gedeon, az Egis, valamint a Trigránit Fejlesztési Zrt.

A Benkó Dixieland Band kifejezetten az orosz közönségre hangolt repertoárral érkezett. Nem csak orosz gyökerű amerikai szerzők - mint például a tyumenyi születésű Irving Berlin - dalait játszották el, de több, orosz sláger jazzre hangszerelt változatát is előadták. Az "Ocsi csornije" (Fekete szemek) című dalba még négy további orosz dalt is beleszőttek, de így tettek a "Podmoszkovnije vecsera" (Moszkva parti esték) melódiájával is, amit az orosz közönség nagy tapssal hálált meg.

 

 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.