A huszadik fesztivál
Mint arról beszámolt, idén március 27-én, a színházi világnapon nyitják meg a programsorozatot, a fesztivált a szakmai zsűri értékelése és a díjkiosztó, valamint az egri Cabaret Band koncertje zárja március 31-én.
Pilisy Csenge hozzátette: az 1986-ban a gödöllői Kapuszta Katalin által életre hívott rendezvény hiánypótló szakmai fesztivált jelentett, mivel akkoriban egyetlen fóruma volt a vidéki társulatoknak és az elgondolkodtató, politikailag kicsit lázadó előadásoknak. A fesztivál azóta is áttekintést ad a hazai hivatásos vidéki és határon túli alkotómunkáról és a szakmai zsűri által odaítélt díjak révén támogatja a legjobb alkotóközösségeket - tette hozzá.
A program a Komáromi Jókai Színház előadásával kezdődik, a társulat a Müller Péter-Seress Rezső szerzőpáros Szomorú vasárnap című melodrámáját adja elő. A tatabányai Jászai Mari Színház Lőrinczy Attila Celestina, avagy calisto és Melibea című tragikomédiájával, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház pedig Ödön von Horváth Kasimir és Karoline című produkciójával mutatkozik be. Az egri társulat két darabbal is a közönség elé áll: Visky András Alkoholisták című zenés performanszát és Shakespeare Velencei kalmárját mutatják be.
Több alternatív csoport, így a Neptun Brigád, a Maladype Színház, a Stúdió "K" és a Budaörsi Játékszín egy-egy darabját is láthatja az egri publikum. A határon túli magyar színjátszást pedig a Szabadkai Népszínház magyar társulata képviseli. Ők Háy János a Gézagyerek című "istendrámáját" adják elő.