Terroristákra csaptak le Egyiptomban
A Gázai övezettel közös határ melletti régióba független sajtóorgánumok munkatársait nem engedik be, az ott folyó harcokkal kapcsolatos hírek és adatok majdnem kizárólag a hadseregtől, illetve az egyiptomi hatóságoktól származnak.
A hónap elejétől egy új, összevont katonai parancsnokság irányítja a Sínai-félsziget "megtisztítását". A félszigeten állomásozó második és harmadik hadsereg, valamint a rendőrségi alakulatok összehangolt működését biztosító parancsnokság Abdel-Fattáh esz-Szíszi elnöki utasítására alakult meg azután, hogy január végén körülbelül negyvenen vesztették életüket egy példátlan precizitással összehangolt merényletsorozatban. Ez utóbbit a tetteseknek a biztonsági erők hónapok óta tartó, fokozott intenzitású hadműveletei ellenére sikerült végrehajtaniuk, miközben majd napi szinten kerülnek napvilágra hatósági jelentések az iszlamisták veszteségeiről.
A hétvégén az egyiptomi határőrség újabb 18 csempészalagút kijáratát fedezte fel a gázai határ mentén épülő biztonsági zónában. A 13,5 kilométer hosszú határsávban eddig több mint 1600 alagutat romboltak le.
Sajtóértesülések szerint a palesztin területsáv elszigetelése óta jelentősen csökkent a Sínai-félszigetre kerülő fegyverek és fegyveresek száma. Ennek ellenére három napja őrizetbe vettek három embert, akiknél 100 ezer dollár készpénzt és korszerű telekommunikációs készülékeket találtak. Biztonsági források szerint a Gázából érkezett szállítmány címzettje a régióban tevékeny terrorcsoportok egyike volt.
Eközben nem csökken a gyakran lakott területeken, illetve tömegközlekedési járműveken elhelyezett pokolgépek jelentette veszély sem. Egy alexandriai robbantásban péntek éjjel egy nő életét vesztette, négy ember sérüléseket szenvedett. Vasárnap a dél-kairói Helván negyedben több házi készítésű robbanószerkezet is a levegőbe repült. A detonációkban megsebesült két ember.
Ugyancsak vasárnap egy egyiptomi bíróság halálra ítélt három iszlamistát, egy társukra pedig tíz év börtönbüntetést szabott ki. A távollétükben elítélt 22-23 éves szélsőségesek ellen az volt a vád, hogy 2008 és 2013 között az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat kairói sejtjeként működtek, azzal a céllal, hogy merényleteket készítsenek elő a Sínai-félszigeten.