Romney a támadások kereszttüzében
Össztűz zúdult Mitt Romneyra az Iowában és New Hampshire-ben megrendezett republikánus előválasztás közötti egy hétben. A közvélemény-kutatások a volt massachussetsi szenátor 33-35 százalékos támogatottságát mutatták, ami sima győzelmet jelent: mögötte Jon Huntsman és Ron Paul képviselő12-15 százalékkal áll. Meglepetésre az Iowában második helyre befutott Rick Santorum egykori szenátor támogatottsága 3 százalékról 11-re emelkedett az államban.
Emiatt a kampány során most először minden elnökjelölt-aspiráns Romneyt támadta, megpróbálva lefaragni az előnyéből. Belekapaszkodtak például egy mondatába, és azt a szövegkörnyezetből kiragadva fordították ellene. Közölte ugyanis, hogy azért támogatja az egészségbiztosítás magánosítását, mert ha nem nyújt elég jó szolgáltatást a cég, akkor le lehet cserélni, ő pedig „szereti kirúgni azt, aki rossz szolgáltatást nyújt.”
Több sem kellett riválisainak, azonnal a munkahelyek ellenségének kiáltották ki Romneyt. Ebben segítségükre volt az is, hogy előrángatták a jelöltnek a Bain Capitalnál végzett munkáját: a céget úgy írják le, mint amely az általa felvásárolt vállalkozásokat tönkretette, és munkavállalók tömegeit bocsátotta el. Romney próbált azzal védekezni, hogy sokszor kellett saját magának is kirúgástól rettegnie, és hogy ő is a szamárlétra alsó fokán kezdte karrierjét. Elemzők szerint mindez azt mutatja, hogy a republikánus elnökjelöltségre legesélyesebbnek tartott politikus még mindig nem tudja megszólítani az alsó- és középosztálybeli szavazókat, mivel túlzottan a fehér, gazdag elit jelöltjének tűnik.
A sajtó és az elemzők szerint egyébként nem is New Hampshire, hanem a következő állam, Dél-Karolina lehet a döntő a republikánus verseny szempontjából. A konzervatív államban – ahol a jobboldali teadélután-mozgalomnak nagy a támogatottsága – dőlhet el, hogy melyik konzervatív jelölt marad állva, és ki lesz a mérsékelt Romney kihívója abban az esetben, ha hosszúra nyúlik a harc Barack Obama novemberi vetélytársának szerepéért.