Az elnököt is lehallgatta Bo Xilai
Tovább gyűrűzik Bo Xilai egykori csungkingi párttitkár botránya Kínában. A New York Times információi szerint Bo egy lehallgató hálózatot működtetett Csungkingban. Még Hu Csin-taó (Hu Jintao) államfőt is lehallgatták, amikor az elnök egy Csungkingba látogató korrupciót vizsgáló hivatalnokkal beszélt telefonon. Állítólag Bóék minden magas rangú személyt lehallgattak, aki a városba érkezett, hogy megtudják, milyen céllal jön.
Bo hanyatlása akkor kezdődött, amikor Wang Lijun alpolgármester, egykori rendőrfőnök februárban egy napot töltött a Csengdu városban lévő amerikai konzulátuson. Állítólag a lehallgató hálózatot Wang irányította. A hálózatot már évekkel ezelőtt kiépítették, elsősorban bűnüldözésre akarták használni, majd kiterjesztették politikai személyek lehallgatására is. A kémkedés valószínűleg hozzásegítette Bót és Wangot, hogy kijátsszák a központi kormányzat vizsgálódásait.
Mielőtt Wang elmenekült volna Csungkingból, feljelentést tett Bo ellen. Wang szerint Bo ellenszegült a hatóságoknak, és több vezető politikust is lehallgatott. A két férfi között a legnagyobb feszültséget az okozta, hogy kiderült, Vang lehallgatta Bót és a feleségét is. Nem valószínű, hogy az amerikai konzulátuson Wang beszélt volna a lehallgatási ügyekről, valószínűleg ő is csak Neil Heywood meggyilkolásáról közölt információt.
A lehallgatási ügyet közel egy tucat pártközeli forrás is megerősítette. A Kommunista Párt hivatalos verziója azonban egyáltalán nem említi, inkább Neil Heywood halálára és a gazdasági ügyekre koncentrálnak. A gyilkosság kulcsfontosságúnak tűnik a közvélemény előtt, pártközeli források szerint azonban Bo félreállításának oka inkább a lehallgatási botrány. A lehallgató hálózat azt mutatja, hogy a Kommunista Párton belül egyre nagyobb a bizalmi válság. A hatalom megtartása érdekében Kínában kiterjedt megfigyelő hálózatot kell fenntartani, azonban úgy tűnik, ezt a politikai vezetők gyakran egymás ellen fordítják.