Őrizetbe vették Borboly Csabát

A romániai Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) marosvásárhelyi területi szolgálata korrupció gyanújával őrizetbe vette Borboly Csabát, a székelyföldi Hargita megye önkormányzatának elnökét. Frissítve

Huszonnégy órára őrizetbe vette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Borboly Csabát, a Hargita megyei tanács elnökét. Az RMDSZ színeiben megválasztott politikust a nap folyamán Marosvásárhelyre kísérték, ahol több órán át hallgatták ki. Az ügyészség lapzártánkig nem közölte, mivel vádolják a megyei tanácselnököt, aki az RMDSZ Országos Önkormányzati Tanácsának is elnöke.

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint egy többéves úgy felmelegítéséről van szó. – Nem tartjuk véletlennek, az RMDSZ csíkszeredai kongresszusa előtt alig két héttel egy többéves ügyben kezdett nyomozni ismét a Korrupcióellenes Ügyészség – szögezte le állásfoglalásában. Hangsúlyozta: a szövetség szolidáris Borboly Csabával, bízik az ártatlanságában. – Biztosak vagyunk abban, hogy Borboly Csaba törvényesen járt el minden esetben. Bízunk benne, hogy az Ügyészség mihamarabb a nyilvánosság elé tárja ennek a megdöbbentő ügynek a részleteit, és tisztázza a Borboly Csaba hírnevén esett csorbát – mutatott rá. Az RMDSZ május 25-én tart kongresszust Csíkszeredában, Hargita megye székhelyén.

A DNA este közölte: Borboly Csabát folytatólagosan elkövetett hivatali visszaéléssel, csúszópénz folytatólagos elfogadásával, magánokirat-hamisításra való felbujtással, hamis irat felhasználására való felbujtással és hamis feljelentéssel gyanúsítja. 

A vádhatóság közleménye szerint Borboly Csaba indokolatlanul fizetett ki jelentős, útjavításra szánt összegeket egy olyan cégnek, amely a szintén őrizetbe vett Pálffy Domokos megyei önkormányzati képviselő tényleges irányítása alatt működött. Ezzel - mint a közleményben olvasható - közel 1,8 millió lej (125 millió forint) kárt okozott az államnak.

A DNA közleménye szerint Borboly Csaba megkövetelte egy cégtől, hogy az önkormányzat által kifizetett összeg tíz százalékával támogasson egy egyesületet. Az ügyészség úgy vélte, a tanácselnök a nyomok eltüntetése céljából követett el további törvénytelenségeket, így 2011-ben hamis iratok kiállítására bujtott fel másokat, hogy a Számvevőszék előtt igazolja a kifizetéseket, 2012-ben pedig - amikor az ügyészség vizsgálni kezdte az ügyet - egy rendőrségi feljelentéssel próbálta kendőzni az ügyet. 

Az ügyészség mindhárom gyanúsított 29 napos előzetes letartóztatását kezdeményezte.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.