Orbán háborút hirdet a görög út elkerülésére

Magyarország szuverenitásának a megőrzése az elkövetkező hónapok „háborújának” a tétje. A kérdés az, hogy Magyarország a görög útra sodródik és pénzügyi spekulánsok határoznak sorsáról vagy a gazdasági mutatók tekintetében képes lesz-e felzárkózni az Európai Unió legígéretesebb térségéhez, Közép-Európához – erről Orbán Viktor kormányfő beszélt hétfőn a magyar külképviselet-vezetők szokásos éves értekezletén.

Orbán konzultációnak nevezte jó 45 perces előadását, amelyet gazdasági kérdések uraltak.

A kormányfő szerint az elkövetkező tíz év az eurózóna elleni folyamatos, többségében spekuláns csoportok által irányított támadások jegyében fog telni. Magyarországnak az a legfontosabb feladata, hogy a költségvetési hiány, az államadósság és a gazdasági növekedés szempontjából olyan pozícióban lehessen, mint Lengyelország, Csehország, Szlovákia vagy a balti államok. Az elkövetkező hónapokat e hármas cél megvalósításának kívánja alárendelni, s a hazánkra leselkedő veszélyhelyzetben ehhez fájdalmas intézkedések és rendkívüli törvényhozási feladatok elvégzése is szükséges.

– Pestiesen szólva az utolsó pillanatban kell felugranunk a távolódó tujára – tette hozzá a Fidesz elnöke, aki mögött csak piros-fehér-zöld nemzeti színű zászlók sorakoztak. Csak akkor tettek ki egyetlen Európai Uniós kék lobogót, amikor Orbán már távozott a Bem rakpartról és Martonyi János külügyminiszter beszélt.

Nem ortodox döntések - a miniszterelnök így nevezte az elmúlt egy évben megvalósított magyar kormányzati intézkedéseket, például a bankadók bevezetését vagy a nyugdíjrendszerek átalakítását, amelyek elmondása szerint ma már az európai fősodorhoz tartoznak. Felszólította a magyar diplomáciai kart, hogy akár konfliktusok vállalásával is, de a leghatározottabban verjenek vissza minden európai adóegységesítési törekvését – legyen szó akár egységes forgalmi, társasági vagy jövedelemadóról.

Ami a globális ügyeket illeti, az elkövetkező másfél évtizedet Orbán az új szövetségkötések versenyének nevezte. Magyarországnak szerinte meg kell haladnia a régi iskolára alapuló blokkszemléletet. Vagyis az Egyesült Államokkal vagy Németországgal fenntartott politikai-katonai szövetség nem zárja ki, hogy hazánk kölcsönös előnyökön alapuló gazdasági szövetséget kössön Kínával, Oroszországgal, a feltörekvő harmadik világbeli államokkal.

A nemzetpolitikáról azt mondta, hogy az eltűnő határok történelmi lehetőséget biztosítanak a nemzetegyesítéshez.

Martonyi János, kellenek a komoly lépések az stabilizálás érdekében
Orbán Viktor miniszterelnök és Martonyi János külügyminiszter
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.