Murdoch-botrány: lemondott a vezérigazgató
A telefonlehallgatások kapcsán több mint egy hete tartó sajtóbotrány „arca” búcsúlevelében leszögezte, „súlyos felelősséget érez azért, hogy sok embernek okoztak fájdalmat, és nagyon sajnálja a történteket”. Eredetileg azt gondolta, a pozíciójában maradás és a válságkezelés a helyes módszer, de belátta, a parancsnoki hídon állva személye került a viták középpontjába. A dolog odáig fajult, hogy elvonta a figyelmet a múlt problémáinak megoldására irányuló őszinte kísérletekről. Az elektronikus levél végén köszönetet mondott mindkét Murdoch-nak. Rupertnek, amiért „bölcsessége, szívélyessége és tanácsai” egész pályafutása során segítették, James-nek pedig „lojalitásáért és barátságáért”.
A News International elnöke ugyancsak üzenetben fordult a vállalat dolgozóihoz, melyben „nemzedéke egyik legkiválóbb főszerkesztőjének” nevezte Rebekah Brookst, aki 2000 és 2003 között állt a News of the World élén. Egyben bejelentette, hogy az anyavállalat, a News Corp a hét végén országos napilapokban megjelenő hirdetésben kér elnézést a társadalomtól a News of the World-nél elkövetett szabálytalanságok miatt.
A 80 éves sajtómágnás, Rupert Murdoch egy hét alatt összesen annyit mondott a nyilvánosság előtt, hogy az ügyben Brooks megmentése a „prioritása”. A hét vége felé közeledve mégis megkezdte a visszavágást. Saját tulajdonában lévő rangos lapjának, a Wall Street Journal-nak nyilatkozva úgy ítélte meg, hogy csak „apró hibákat” követett el a botrány kezelése során, amely több milliárd dollárt törölt ki a News Corp értékéből. A világ legnagyobb példányszámú bulvárlapja, a News of the World bezárása egy nyereséges vállalkozás végét jelentette. „Színtiszta és teljes hazugságnak” nevezte, hogy meg kíván válni a News International-hez tartozó nagy-britanniai érdekeltségeitől. Ahogy az egy apától elvárható, védelmére kelt ostromlott fiának, James-nek, aki szerinte „olyan gyorsan cselekedett, amennyire csak lehetett”.
Eredeti szándékukkal ellentétben idősebb és fiatalabb Murdoch egyaránt eleget tesz a brit parlament kulturális és médiabizottság beidézésének és részt vesz a keddi meghallgatáson, amely elsősorban a News of the World-nél alkalmazott mobiltelefon feltörések kiváltotta helyzettel foglalkozik. Az ellentámadás részeként sikerült törleszteni a lehallgatások újabb és újabb részleteit naponta tálaló The Guardian napilappal szemben. A The Sun bulvárlap helyreigazítást és bocsánatkérést követelt, miután bebizonyosodott, nem illegális módszerekkel jutott értesülésekhez Gordon Brown volt kormányfő kisfia, Fraser betegsége felől. Az informátor a nyilvánosság előtt megerősítette, a cisztás fibrózissal kapcsolatos ismeretek bővítése érdekében tartotta helyesnek, hogy az akkor négyhónapos gyerek korábban titkolt kórjára felhívja a figyelmet.
Murdochékat vizsgálat várja az USA-ban is: republikánus szenátorok nyomására az FBI nyomozást indított, hogy a News Corporation nem próbálta-e meg feltöretni 2001. szeptember 11. áldozatainak telefonjait.