Miniszterelnök-helyettes az új szlovén EU-biztosjelölt
Megjegyezte azt is, hogy Juncker nem ismeri Bulcot, és arról, hogy a szlovén jelölt milyen tisztséget tölthet majd be az Európai Bizottságban, csak kettőjük első találkozása után várható döntés.
Bulcot, aki szlovén miniszterelnök-helyettesi rangban a fejlesztésért, stratégiai projektekért és kohéziós politikáért felelős tárcát vette kézbe Miro Cerar szeptember 18-án hivatalba lépett kormányában, annak nyomán jelölte a kormányfő, hogy az előző jelölt, Alenka Bratusek volt miniszterelnök sikertelenül szerepelt európai parlamenti (EP-) szakbizottsági meghallgatásán, és emiatt kénytelen volt visszalépni.
Időközben az erre illetékes ljubljanai hivatal azt is megállapította, hogy Bratusek a miniszterelnöki tisztségével összeegyeztethetetlen dolgot művelt, amikor olyan szlovén biztosjelölti listát juttatott el Brüsszelbe, amelyen ő maga is szerepelt.
Bratuseket Juncker az energiaunió felügyeletére szemelte ki, és az egyik alelnöki tisztséget szánta neki a nem csupán új összetételű, hanem egyben a korábbinál rétegezettebb belső szerkezetű Európai Bizottságban.
A brüsszeli bizottság pénteki sajtótájékoztatóján a riporterek többször visszatérően - ámde teljesen eredménytelenül - próbáltak információkat kicsikarni Szkínász szóvivőből arról, hogy Juncker Bulcot is európai bizottsági alelnöki tisztségre szánja-e - különös tekintettel arra, hogy az új szlovén EU-biztosjelölt eddig mindössze három hetet töltött a politika világában.
Bulc előzőleg újítóként szerzett magának ismertséget, és vállalkozóként, a Vibacom nevű üzleti tanácsadó cég tulajdonosaként tevékenykedett. Brüsszeli médiakörökben, közösségi internetes portálokon olvasható bejegyzésekben élénken találgatják, milyen tárcára lehet esélye az új szlovén jelöltnek.
Tartja magát egy olyan feltételezés, hogy ő kaphatná a digitális gazdasággal és társadalommal foglalkozó portfóliót, amelyet Juncker eredetileg Günther Oettinger német biztosjelöltnek szánt.
Oettinger a most lejáró mandátumú bizottságban energiaügyi biztos volt, és e feltételezés szerint minden további nélkül megkaphatná az energiaunióért felelős alelnöki tisztséget. Ez azonban - tekintettel arra, hogy Oettinger jobbközép néppárti, a szlovén jelölt pedig a balközép kormány élén álló centrista miniszterelnök pártjából jön, kétségkívül megbontaná a pártközi erőviszonyok kényes egyensúlyát, amelyen pedig Juncker nagyon sokat dolgozott eddig.