Washington azonnali tűzszünetet akar Szíriában, de erre nincs sok esély, mivel az oroszok és Aszad egyelőre fordítottak a háború állásán. Eközben tízezrek várnak segítségre a török határon, ám Ankara inkább Szíriában épít nekik tábort, és nem engedi be őket.
Münchenben próbálta tegnap újraindítani a múlt héten Genfben megszakadt szíriai béketárgyalásokat John Kerry amerikai külügyminiszter. Az amerikaiak „most-vagy-soha” pillanatként tekintettek a közel húsz ország részvételével lapzártánk idején is tartó tárgyalásra, ahol a tűzszünet mellett a humanitárius segély növelését akarták elérni. Az oroszok csak márciustól hajlandók tűzszünetet hirdetni. Diplomaták és elemzők előre figyelmeztettek: nem szabad sokat várni az új fordulótól, hiszen a helyzet múlt péntek óta nem változott. Akkor azért szakadtak meg a tárgyalások, mert Bassár el-Aszad szír elnök csapatai orosz és iráni segítséggel megfordították az ötödik éve tartó polgárháború menetét. Az offenzíva pedig azóta sem állt meg, ráadásul a kurdok elfoglalták a felkelőktől a Menagh légibázist.
Mindez dilemmát jelent Washingtonnak: az orosz beavatkozás megváltoztatta az erőviszonyokat. Aszadnál az előny, az USA támogatását élvező felkelők menekülnek. A The New York Times szerint Kerrynek nincs sok ütőkártyája. A kormánycsapatok elvágták az utánpótlási vonalakat, amelyeken keresztül a CIA fegyvert szállított a frontra. Kerry frusztrált, amiért Amerika nem vállal nagyobb katonai szerepet Szíriában, mert így nincs tárgyalási alapja. Ha az egyeztetések kudarcba fulladnak, az Egyesült Államoknak nem lesz más választása, mint direkt támadást indítani Aszad ellen, írja a lap, pedig ezt Barack Obama elnök végig igyekezett elkerülni.