Külföldön már sajnálkoznak, ha magyarokat látnak
Fleming felemlegeti, hogy Barack Obama amerikai elnök szeptemberben Magyarországot is felsorolta többek között Oroszország, Kína és Egyiptom mellett, mint egy olyan országot, ahol megnehezítik a civil társadalom működését. A riporter felkereste Kovács Zoltán kormányszóvivőt, aki azt nyilatkozta, Orbán „hisz a vezetői képességben, ez olyasmi, amelyet néhány kivételtől eltekintve nem nagyon tapasztalhattunk meg Európában az elmúlt közel húsz évben. „A vezetői képesség jó voltának mértéke a jó döntések és a politikai siker” – mondta.
Szó esik a Jobbik erősödéséről és az európai parlamenti választásokon elért sikeréről is. Gyöngyösi Márton, a párt külügyi kabinetvezetője, a Jobbik országgyűlési frakciójának helyettes vezetője arról beszél, hogy nem híve a melegfelvonulásoknak, ő úgy véli, nem kell nyilvánosan kiteregetni az embereknek magánéletüket.
Fleming Füzessi Károllyal, a Humán Platform aktivistájával is találkozott, aki nem látja túl optimistán a magyarországi helyzetet. Az internetadó elleni tüntetés egyik szervezője arról mesélt, hogy külföldön is sajnálkozva fogadják, amikor kiderül, honnan is érkezett.
Fleming a riport vége felé megjegyzi, a fővárosban rengeteg, a szovjetek által uralt múlt emlékeztetője köszön vissza, és hogy ennek ellenére Magyarország egyike azon „kevés” EU-tagországoknak, amely meleg szívvel fogadja Putyint.