Jelentős mértékben, átlagosan 12 százalékkal nőtt Francois Hollande népszerűsége. A francia közvéleménynek bejön a szocialista államfő kőkemény hadvezéri retorikája. Kérdés, az Iszlám Állam elleni globális háború mennyire szól bele a decemberi regionális választásokba, ahol az ellenzéki konzervatívok és a Nemzeti Front előretörése várható.
Gyengesége, puhánysága miatt „Pudingnak" is csúfolták, de ezek az idők elmúltak. Francois Hollande francia államfő 2015 novemberében már retorikájában és döntéseiben is a kőkemény hadvezért alakítja, aki az Iszlám Állam (IS) ellen régóta nem látott nemzetközi koalíciót próbál összekovácsolni. – Akárhol is legyen a Daesh, nem kíméljük, megsemmisítjük őket – nyilatkozta a szocialista politikus, aki jó ideje csak a teljes arab nevéből (ad-Dawlah al-Islāmiyah fī 'l-ʿIrāq wa-sh-Shām) képzett betűszóval emlegeti a dzsihádista terrorszervezetet.
– A november 13-i párizsi merényletekkel új helyzet állt elő. Amíg januárban, a Charlie Hebdo szerkesztőségében elkövetett vérfürdő után Hollande együttérző államfőként lépett fel, most ugyanolyan keményen vagy még erőteljesebben fogalmaz, mint kormányfője és esetleges 2017-es konkurense, Manuel Valls
– mondta lapunknak Soós Eszter Petronella. A Franciaországgal foglalkozó politológus és megbízott egyetemi oktató emlékeztetett rá, hogy Hollande már 2012 óta háborúzik az iszlám terrorizmus ellen: a volt francia gyarmaton, a nyugat-afrikai Maliban vetett be francia csapatokat az al-Kaida és azzal szövetséges törzsi gerillák leverésére. Idén szeptembertől az IS szíriai és iraki állásait bombázzák francia harci gépek.