Kadhafi feladta a Svájc elleni bosszúhadjáratot
Mint Lars Knuchel külügyi szóvivő péntekre virradóra közölte, Svájc nagyon örül annak, hogy Göldit kiengedték börtönéből, és most azt szeretné elérni, hogy mielőbb hazatérhessen a családjához. A szóvivő reményét fejezte ki, hogy ez a közeli napokban megtörténik.
A líbiai hatóságok csütörtökön helyezték szabadlábra Göldit, akit idén februárban a bevándorlási szabályok megsértése címén ítéltek négy hónapos szabadságvesztésre; ez szombaton járt volna le. Vele együtt egy másik, tunéziai származású svájci üzletembert is őrizetbe vettek, de őt nem sokkal később elengedték. Göldi ügyvédje csütörtökön azt közölte, hogy védence egy tripoli szállodában tartózkodik, fizikai és lelkiállapota jó. Szombaton megkezdik a kilépővízum beszerzésének előkészületeit, hogy az üzletember hazatérhessen Svájcba.
Göldinek, az ABB cég tripoli fiókvezetőjének azután támadtak gondjai a líbiai hatóságokkal, hogy Svájcban 2008 júliusában őrizetbe vették Moammer el-Kadhafi líbiai vezető fiát, Hannibal Kadhafit és feleségét azzal a váddal, hogy genfi luxusszállodájukban több alkalmazottat bántalmaztak. A svájci hatóságok azonban rövid időn belül ejtették a vádat, és elengedték a líbiai párt.
Hannibal Kadhafi őrizetbe vétele miatt Líbia leállította Svájcba irányuló kőolajexportját, dollármilliókat vont ki svájci bankokból, és vízumkorlátozásokat vezetett be a schengeni térség országai - köztük Svájc - állampolgáraival szemben. A viszály egy időre az Európai Uniót és az Egyesült Államokat is Líbia ellen fordította. Az EU és az unió soros elnökségét betöltő Spanyolország közvetített az ügyben a két érintett ország között. Göldi elengedésével Líbia és Svájc talán pontot tehet a viszály végére.