Virágzó, de teljességgel szabályozatlan iparággá vált a béranyaság Indiában. Főleg meddő nyugati párok veszik igénybe a szegénysorban élő, általában már sokgyerekes indiai asszonyok „szolgáltatásait”, akik megélhetési gondok miatt vállalják, hogy méhükben kihordják egy másik nő mesterségesen megtermékenyített petesejtjét. Az indiai kormány, miután a homoszexuálisokkal és az egyedülállókkal már megtette, most a külföldi házaspárokat is elzárná ettől a lehetőségtől.
Ez becslések szerint egy évi egymilliárd dolláros, rohamosan fejlődő üzletág, mely az ország viszonylag olcsó egészségügyi szolgáltatásainak köszönhető. A gazdag nyugati párok a legmodernebb meddőségi klinikákat tudják igénybe venni, a béranya-utánpótlás folyamatosan biztosított, mivel India azon kevés országok egyike, ahol a dajkaterhességért fizetni lehet egy nőnek.
Maga a dajkaterhesség nem, de annak anyagi ellenszolgáltatásért vállalt formája, a béranyaság több európai országban is tiltott, az Egyesült Államokban pedig szigorúan szabályozzák.
Az indiai Legfelsőbb Bíróság egy magánkezdeményezésű petíció miatt már a múlt hónapban utasította a kormányt arra, hogy dolgozzon ki egy javaslatot a béranyaság szabályainak szigorítására. A kormány szerdán ismertette elképzeléseit Újdelhiben. A legfontosabb változás az lenne, hogy indiai állampolgár csak meddő indiai házaspárok gyerekeinek kihordását vállalhatná – írja a BBC.