Diákokat öltek az aknák
A kormánypárti al-Ihbaríja televízió, amely szerint "terroristák" (a Basár el-Aszad rendszere ellen harcoló fegyveres lázadók) követték el a támadást, felvételeket mutatott a kórházba szállított sebesült diákokról és a találat érte egyetemről. Az egyetem épületében vélhetően a büfében készült felvételeken hatalmas vértócsákat, összetört székeket és asztalokat lehetett látni. A hét eleje óta a lázadók több támadást intéztek a főváros ezen térsége ellen, ahol több hivatalos épület áll, közöttük a televízióé; a támadásokban öten haltak meg.
Az elmúlt hetekben egyre sűrűbben támadják a lázadók tüzérséggel és rakétákkal Damaszkuszt, a rendszer erősségét - a kormánycsapatok pedig megpróbálják semlegesíteni a peremvárosokban a lázadók kezén lévő övezeteket, és megakadályozni, hogy a lázadók előrenyomuljanak a városközpont felé. A peremvárosokban csütörtökön is harcok dúltak az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja (OSDH) nevű emberi jogi szervezet szerint.
A főváros északkeleti részében fekvő Kabún negyedben heves harcok törtek ki hajnalban a lázadók és a kormányerők között, a környéket harckocsikkal lőtték közölte az OSDH. Harcok voltak a palesztinok lakta Jarmúk negyed és Hadzsar al-Aszvad déli peremváros közötti úton is, valamint a délnyugati Kadám negyedben.
Szerdán erőszakcselekményekben 148 ember halt meg Szíria-szerte, közöttük 63 polgári személy, 28 katona és 57 lázadó. A forradalom két éve alatt az áldozatok száma már hetvenezer felett jár.
Csütörtökön egyébként Törökország állítólag útnak indított egy csoport szíriai menekültet vissza, a hazájuk felé, miután az Akcakalénál lévő tábor mellett szerdán összetűzések törtek ki a menekültek és a török biztonsági erők között. Amíg a Dogan hírügynökség arról írt, hogy a zavargásokban több száz ember vett részt, őket indították el a törökök vissza Szíria felé, az ankarai külügyminisztérium 50-60 randalírozóról tud. A menekültek az életkörülményeik ellen tiltakoztak az akcakaléi tábornál.