Dél-afrikai emberi jogi aktivista a Greenpeace élén
Politikai nézetei miatt egy időre el kellett hagynia hazáját, Oxfordban tanult. Első megszólalásában arra sürgette az állam- és kormányfőket, hogy vegyenek részt a decemberi klímavédelmi konferencián.
Kumi Naidoót Johannesburgban egy sajtótájékoztató keretében mutatta be a 38 éve alapított Greenpeace. A nemzetközi környezetvédelmi szervezet új vezetője hangsúlyozta, hogy csak akkor lehet megragadni a történelmi esélytt, ha az állam- és kormányfők részt vesznek a koppenhágai csúcson, és egy ambiciózus, igazságos és kötelező erejű szerződést fogadnak el a Föld klímájának védelmében.
Naidoo 1965-ben született, a nyolcvanas években részt vett a dél-afrikai fajüldöző rendszer elleni harcban. Akciói miatt egy időre el is hagyta hazáját, Angliában politikai szociológiát tanult. Hazájába való visszatérése után a CIVICUS nevű civil szervezet főtitkára volt, a csoport elsődleges célkitűzése a civil társdalom részvételének előmozdítása volt.
2005-ben alapító tagja volt a Global Call to Action Against Poverty (GCAP) nevű szervezetnek, amely a szegénység ellen vette fel a harcot, újabban pedig a Global Campaign for Climate Action (GCCA) nevű kezdeményezés élén állt. A GCCA számos környezetvédelmi, segélyezési, vallási és emberi jogi csoportot, szakszervezeteket és tudósokat tömörít, a közös célt az éghajlatváltozás elleni küzdelem jelenti. Naidoo idén egyhónapos éhségsztrájkot fojtatott az emberi jogok Zimbabwében tapasztalható lábbal tiprása miatt.
Az új elnöknek saját bevallása szerint még sok tanulnivalója van a Greenpeace jelenlegi programjáról, amely a bálnák és erdők megvédésétől egészen a nukleáris tesztek betiltásának követeléséig terjed.
A dél-afrikai emberi jogi aktivista a német Gerd Leipoldot váltotta a Greenpeace élén.