Akik már le tudják győzni Izraelt
Az Anonymous hellyel-közzel már július eleje óta támadja Izraelt az interneten, de ezek a támadások csak másfél hete álltak össze valódi cyberháborúvá, nem sokkal azután, hogy izraeli biztonságiak egy Nablusz melletti tüntetésen lelőttek egy Guy Fawkes-maszkot viselő 22 éves palesztin hackert. Tajeb Abu Sedada halálakor tömegével kezdtek hozzáférhetetlenné válni az izraeli honlapok. Az Anonymous azt állítja, hogy összesen több ezret támadtak meg.
Egy norvég hacker – vagy az Anonymous norvég leányvállalata – eközben nyilvánosságra hozott rengeteg izraeli router-bejelentkezési nevet és -jelszót is.
A hackerek egyébként a kommandós szlengből ismert „Tango Down" kifejezéssel jelentik be a Twitteren, hogy éppen melyik kormányzati portált sikerült hozzáférhetetlenné tenniük Izraelben. A kommandósok egy-egy terrorista likvidálására utalnak vele. „Az Anonymous nem utálja Izraelt, de azt igen, hogy az izraeli kormány népirtást követ el és fegyver nélküli embereket mészárol le a Gázai övezetben, hogy több földet szerezzen a határ mentén" – indokolta a cyberháború elindítását egy nem túl sok történeti ismeretről árulkodó megjegyzésben az Anonymous egyik szóvivője.
Izrael négy hete indított hadműveletet a palesztin szélsőségesek rakétái miatt, július 17-én pedig Benjamin Netanjahu miniszterelnök zöld jelzést adott a szárazföldi offenzíva előtt is. Ennek a célja a Hamász Izraelbe is átnyúló föld alatti alagútrendszerének a felszámolása. Az alagutakat a palesztin szélsőségesek a csempészet mellett támadások elindítására is használják.
Az Anonymous eddig bevallottan semmilyen palesztin szervezet honlapját nem próbálta még hozzáférhetetlenné tenni. A Hamászét sem.