A londoni magyar nagykövet kioktatja a The Times-ot

Csák János olvasói levélben válaszolt a brit napilapnak a "botrányos" új magyar alkotmányt elemző cikkére, melyet "sekélyes, ellenőrizetlen bizonyítékokon alapulónak" tart.

A londoni magyar nagykövet a Times szerdai számában olvasói levélben válaszol a konzervatív napilap január 2-án megjelent, lapunkban is ismertetett vezércikkére, mely az új alaptörvényt „botrányosnak” nevezi, és a „diktatórikus államhatalomhoz való visszatérésként” emlegeti. Csák János elsőként azt a megállapítást vitatja, mely szerint az alkotmány „azzal, hogy a magyar kisebbségek számára szavazójogot biztosít a magyarországi parlamenti választásokon, aláássa a szomszéd országok szuverenitását”.

A levél felteszi a kérdést: „Vajon azzal, hogy a Franciaországban vagy Németországban élő brit állampolgárok gyakorolhatják szavazójogukat a szigetországi vokson, Nagy-Britannia felforgatja Franciaország vagy Németország felségjogát”?

Csák János vitatja a The Times abortuszra vonatkozó aggodalmát is, hangsúlyozva, hogy a művi terhességmegszakítást évtizedek óta lehetővé teszik a törvények, és ez a jövőben is így marad. Nem fogadja el a cikknek azt az értelmezését sem, mely szerint „a kormánynak lesz joga kijelölni, melyik bíróság tárgyal egyes ügyeket”. Ezzel a felhatalmazással a független legfőbb államügyész él majd, és nem a kormány, hangoztatja a levél.

A nagykövet kifogásolja a vezércikk kijelentését, hogy az új alaptörvény korlátozza egyes vallások működését Magyarországon. A valóságban csak az állam által első menetben elismert egyházak számának behatárolásáról van szó. Csák János végül megállapítja, hogy a vezércikk címében használt „botrányos” kifejezés „sekélyes, ellenőrizetlen bizonyítékokon, valamint Magyarország politikai ellenfeleinek elnyűtt rágalmazásain alapul”.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.