hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“orvostudomány”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
tömegsport
Korán felnőtt gyerekek
Aligha csupán saját sportága mind égetőbb dilemmáját fogalmazta meg a múlt heti, nagy sikerű utánpótlás-konferencián Maróti Gábor, az Újpest cselgáncsedzője.
Bruckner Gábor
2012. február 02.
Sport
egészség
Pénzt vagy életet
Révész Sándor
2012. január 30.
Vélemény
egészségügy
Magyar tudós hozta létre Amerika szuperműtőjét
Amerikában is egyedülálló műtő nyílt meg nemrég a Harvard Egyetem oktatókórházának számító (egyébként 40 további műtővel rendelkező) bostoni Brigham and Women’s Hospitalban, melynek létrehozója és társigazgatója Jólesz Ferenc, a Harvard Egyetem professzora, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja, aki lapunknak részletesen beszámolt a világon egyedülálló klinikai fejlesztésről.
Palugyai István
2012. január 30.
Tud/Tech
egészség
Magyar orvoskutató amerikai elismerése
Mintegy 144 millió forintnak megfelelő elismerésben részesített egy fiatal magyar kutatót a világhírű amerikai Howard Hughes Medical Institute. Dr. Csanády László, a Semmelweis Egyetem Orvosi Biokémiai Intézetének docense a szervezet sejtjeinek sejthártyájában lévő ioncsatornák működését kutatja.
Palugyai István
2012. január 25.
Tud/Tech
irodalom
'A Schmitt-ügy jelzi a társadalom erkölcsi színvonalát'
Az önkény, a voluntarizmus az „szociális” rák - mondja Falus András, akivel művészetről, ismeretátadásról, cigánykérdésről és plágiumügyről beszélgettünk. A Széchenyi-díjas egyetemi tanár, akadémikus jelenleg hat elsőéves roma orvostanhallgatót támogat kollégáival, és nemrég álnéven publikált második verseskötete is megjelent.
Palugyai István
2012. január 22.
Belföld
egészség
Szívgyógyászat Viagrával
Eredetileg a szív koszorúereinek tágítására szánták a Viagrát, a kék pirula most visszatér a szívgyógyászatba.
2012. január 09.
Tud/Tech
egészség
Januártól tiltják, de újak jönnek
A Spice néven ismert kábítószer, pontosabban annak öt hatóanyaga – valamennyi úgynevezett szintetikus marihuána – január elsejétől hazánkban is kábítószernek minősül, a hatóságok tehát felléphetnek az azt árusító boltokkal, interneten üzletelőkkel szemben.
Ötvös Zoltán
2012. január 05.
Tud/Tech
egészség
A daganat kiéheztetése lehet a rák ellenszere
A rákos sejtek helyett a környező ép sejtekre koncentrálva a kutatók rájöttek, hogy nem feltétlenül a daganat erőszakos elpusztítása a gyógyulás leginkább célravezető eszköze. Nem kizárt, hogy olcsó gyógyszerekkel el tudjuk tőlük vonni a táplálékot és egyszerűen éhen halnak.
2012. január 03.
Tud/Tech
egészség
Vérből kimutatható a máj enzimhibája
Nagyon leleményes a magyar nyelv, amikor a rosszindulatú, mérges emberre azt mondja: rosszmájú. Biológiai alapja is van ennek, hiszen a máj a szervezetünkbe került idegen kémiai anyagok, mérgek kiürítéséért felelős. Ha ezt a feladatát valami oknál fogva nem teljesíti tökéletesen, veszélybe, olykor életveszélybe kerülhet az ember.
2012. január 02.
Tud/Tech
egészség
Nem kell pánikolni a mellimplantátumok miatt
Molnár Csaba, a plasztikai és égéssebészet országos szakfelügyelő főorvosa szerint nincs kimutatható összefüggés a felderített daganatos esetek és a PIP-implantátumok között. Elővigyázatosságból ajánlott a PIP-mellimplantátumok cseréje, minden más megalapozatlan állítással indokolatlanul keltenek pánikot az érintett nők körében.
Angyal Gábor
2011. december 29.
Tud/Tech
Franciaország
Magyarországon is több ezer nő testében lehet hibás szilikonpárna
Jean-Claude Mas, a francia Poly Implant Protese (PIP) cég alapítója ellen az Interpol vörös szintű figyelmeztetést adott ki. A mostanihoz hasonló tömeges „műhibára” még nem volt példa.
2011. december 24.
Külföld
egészség
Forradalom küszöbén: őssejtekkel megstoppolt rekeszizom
Nem embrióból – csupán magzatvízből nyert őssejtekből készítettek, „növesztettek” sikeresen olyan élő szövetet, amellyel megfoltozták újszülött állatok rekeszizmát – azaz saját őssejtekkel gyógyítottak meg egy súlyos veleszületett betegséget: a rekeszsérvet.
2011. december 21.
Tud/Tech
tudomány
Őssejttel mentették meg egy kislány életét
Másodszor mentettek életet Magyarországon családi őssejtbankban tárolt őssejt beültetésével.
2011. december 11.
Mozaik
egészség
Génhiba okozza a szklerózis multiplexet?
Egy ritka génváltozat, amely a D-vitamin csökkent szintjéhez vezet a szervezetben, közvetlenül összefügghet a szklerózis multiplex kialakulásával - idézte brit és kanadai kutatók megállapítását a BBC hírportálja. Az eredmény indirekt módon azt is jelentheti, hogy a vitaminpótlás talán megvédhet az idegrendszeri betegségtől.
Hargitai Miklós
2011. december 09.
Tud/Tech
Debrecen
Egy szerény lovag
– Nem tartom magamat specialistának, hanem olyan kutatónak, aki mindig azzal foglalkozik, ami különösen érdekli és izgatja. De olykor mégis tartok tőle, hogy talán túl sokat tudok túl kevés dologról – mondta irigylésre méltó szerénységgel Sir Salvador Moncada professzor egy sajtóbeszélgetésen a Debreceni Egyetemen.
Kácsor Zsolt
2011. november 28.
Tud/Tech
egészségügy
Valószínűleg nem Mengeléék fogtak össze
Nem eutanáziáról, hanem egy legális orvosi gyakorlat szakszerűtlen, etikátlan és jogellenes alkalmazásáról van szó Márkus Attila cikkében – mondta lapunknak Kovács József bioetikus professzor. A Lege Artis Medicinae (LAM) áprilisban közölte Márkus Attila orvos cikkét, aki kendőzetlenül írt arról, miként adták be végstádiumban lévő daganatos betegeknek a fájdalomcsillapításhoz szükséges morfiumadag négy-ötszörösét, akik aztán néhány napon belül meghaltak.
Danó Anna
2011. november 27.
Belföld
egészségügy
Funk Sándor: Eutanázia
2011. november 25.
Vélemény
egészség
Génekben a hosszú élet titka
Újabb világrekord született: hat év után elkészült a világ legöregebb asszonyának teljes géntérképe. Dr. Gert Holstege amszterdami kutató az Amerikai Humángenetikai Társaság Montrealban megtartott éves ülésen ismertette hatéves genetikai kutatásának eredményeit. Eddig még nem fejtették meg ilyen korú ember génállományát.
2011. november 24.
Tud/Tech
egészségügy
Eutanázia egyenes adásban
A legtöbb országban a betegének halálához aktívan hozzájáruló orvos az „öngyilkosságban való közreműködés emberölési cselekmény miatt” büntetőjogi felelősséget visel.
Ötvös Zoltán
2011. november 24.
Belföld
Finnország
Rágógumival megelőzhető a középfülgyulladás
Az iskoláskorú gyerekek egyik leggyakoribb betegsége a heveny középfülgyulladás, amelyet antibiotikummal kezelnek, azonban emiatt a baktériumok gyakran ellenállóak lesznek az antibiotikummal szemben, a beteg pedig esetleg túlérzékeny lesz a gyógyszerre, ezért a legjobb megelőzni a betegséget. Egy kanadai tanulmány szerint erre a célra a cukormentes rágógumi is alkalmas.
Veres Dóra
2011. november 21.
Mozaik
12
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól