hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“orvostudomány”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
egészség
Titokzatos sejtek a köldökzsinórvérben
Testvéreink és távolabbi rokonaink sejtjeit is hordozhatjuk testünkben.
2012. június 28.
Tud/Tech
orvostudomány
Súlyosabb volt a daganat, mint a kisfiú - videó
Életmentő műtétet hajtottak végre azon a kétéves mexikói kisfiún, akinek testéről a saját súlyánál nehezebb daganatot távolítottak el. A beavatkozás sikeres volt.
2012. június 27.
Mozaik
tudomány
Idős apa gyereke tovább él
Az idősebb korban apává váló férfiak hosszabb telomereket örökítenek át utódaiknak, ezért gyermekeik potenciálisan tovább élhetnek – feltételezik vizsgálataik alapján amerikai kutatók.
Ötvös Zoltán
2012. június 21.
Tud/Tech
egészség
Betegérdek vagy biznisz?
Népszerű honlapok hirdetik magukat világszerte, s pénzért megmondják, hogy az először felállított diagnózis helyes-e. Csak be kell küldeni a leleteket, fizetni, és kész. Hogy ez kinek hasznos, betegnek, orvosnak, vagy éppen a biztosítóknak, az még válaszra vár.
2012. június 07.
Tud/Tech
tudomány
Két teáskanálnyi agy
Egy 21 ezer emberen elvégzett genetikai tanulmány szolgáltatta az eddigi legjobb bizonyítékot arra, hogy egyetlen gén növelheti az emberi intelligenciát. A gén hatása azonban olyan csekély, hogy nem sokat változtat azon az elképzelésen, mely szerint az intelligenciában tapasztalható eltérések gének százain múlnak.
2012. június 02.
Tud/Tech
menekültek
Menedékjog vagy őrizet
A szegényebb országokból érkező bevándorlók tömegei miatt a befogadó országok bevándorlási hivatalainak egyre fontosabb, hogy tudományos módszerekkel becsüljék meg a magukat kiskorúnak valló menedékjogot kérők életkorát.
2012. május 26.
Tud/Tech
egészség
Állkapocsprotézis nyomtatóból
A belga University of Hasselt kutatói a 3 dimenziós lézernyomtatás óriási sikeréről számoltak be. Egy 83 éves asszonynak műtéttel olyan állkapocsprotézist ültettek be, amit 3D-s nyomtatóval készítettek.
2012. május 24.
Tud/Tech
tudomány
Elhunyt Márkus Gábor
Rövid betegség után, életének 89. évében, a New York állambeli Buffalóban vasárnap elhunyt a főként fehérjekutatásairól ismert Márkus Gábor magyar származású amerikai rákkutató, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja - közölte az MTI-vel kedden Nemes-Jeles Veronika hozzátartozó a család nevében.
Angyal Gábor
2012. május 01.
Tud/Tech
tudomány
Elfelejthetjük a spagettit
Az agy mintegy 100 milliárd idegsejtből épül fel. Minden idegsejt az egyetlen hosszú és több rövid nyúlványa (idegrostja) végén található parányi tappancsokhoz hasonló, ún. szinapszisokon keresztül több ezer másikkal áll közvetett vagy közvetlen összeköttetésben.
2012. április 28.
Tud/Tech
tudomány
Gorillagének is mesélnek a múltról
A cambridge-i Sanger Institute kutatócsoportja különböző technikákat alkalmazva állította össze egy nyugati sík vidéki nőstény gorilla, Kamilah teljes örökítőanyagát, vagyis genomját. A gorilla genomja az emberéhez hasonlóan 3 milliárdnál is több DNS-bázispárból (a DNS betűkkel jelölt építőelemeiből) épül fel, és körülbelül 21 ezer gént tartalmaz. A kutatók ezt követően összevetették a gorilla-, a csimpánz- és a humángenomot.
2012. április 25.
Tud/Tech
Hétvége
Fiatalságelixír is lesz a műpetesejt?
Csupán két bekezdést használtak fel brit tudósok közleményük bevezetőjében egy másik tanulmányból, ám a világ egyik legnevesebb tudományos lapjának, a Nature-nek ez is elég volt, a cikket visszavonták.
Palugyai István
2012. április 22.
Tud/Tech
egészség
Áttörés az izomsorvadás kezelésében
Úgy tűnik, hogy egy hazánkból hódító útjára induló gyógyhatású molekula két betegségre is jótékony hatással lehet.
Ötvös Zoltán
2012. április 21.
Tud/Tech
egészség
Dr. Google gyakran téved
Egy friss brit felmérés szerint a nők ahelyett, hogy orvoshoz fordulnának, gyakran keresnek rá különböző tüneteik kiváltó okára az interneten, ám Dr. Google minden negyedik diagnózisa hibás.
2012. április 20.
Mozaik
mobil
A mobil káros a magzatra
A terhesség alatti mobilozástól születik mind több hiperaktív, magatartászavaros gyerek – állítja Hugh Taylor, a Yale Egyetem professzora.
2012. március 28.
Tud/Tech
Hétvége
Szent-Györgyi Albert, a nagy kívülálló
Nagyszabású ünnepségsorozattal emlékezik a szegedi egyetem Szent-Györgyi Albertre, aki 75 éve kapta meg a Nobel-díjat. A C-vitamin izolálása által világhírűvé lett tudóst már életében is legendák övezték, hosszú pályáját sokan kutatták, de még mindig lehet újabb érdekes részletekkel szolgálni a zseniális tudósról.
Palugyai István
2012. március 25.
Tud/Tech
Csehország
Nem ajánlják az otthonszülést a csehek
Az otthonszülés kockázataira hívta fel a figyelmet pénteken a Cseh Orvosi Kamara. A szakmai szervezet tudományos tanácsa szerint az előre elhatározott otthonszülés ellentmond az orvostudomány legújabb ismereteinek.
Szőcs László
2012. március 09.
Külföld
egészség
Leleplezhető a néma gyilkos
A hipertóniás szívkór eredete a magas vérnyomásban keresendő, ami az egyik legalattomosabb betegség: általában nincsenek tünetei, így több százezren nem is tudják magukról, hogy betegek.
Cseri Péter
2012. március 08.
Tud/Tech
egészség
Már a beteg sem igazi
Másképp kell-e beültetni egy defibrillátort egy csecsemőbe, mint egy felnőttbe? Mekkora sugárzás éri egyes szerveinket egy CT-vizsgálat során? Mennyire kockázatos egy terhes nőnél egy hasi képalkotó vizsgálat?
2012. február 22.
Tud/Tech
tudomány
Kanadában debütál a testbe ültetett gyógyszeradagoló
Áttörésnek számító újdonságok bejelentése várható minden évben a legnagyobb interdiszciplináris tudományos szervezet, az Amerikai Tudományfejlesztő Társaság (American Association for Advancement of Science) éves konferenciáján, amelyre rendszerint fontos egyetemek és kutatóintézetek időzítik eredményeikről szóló bejelentéseiket a világ minden részéről. Idén többek között a testbe ültetett gyógyszeradagoló chip, illetve a haldokló nyelvek hangszótára kelt várhatóan nagy feltűnést.
2012. február 17.
Tud/Tech
egészség
Ultrahanggal a spermiumok ellen
Évtizedek óta folynak kutatások egy olyan biztonságos férfi-fogamzásgátló kifejlesztésére, mely minden más módszernél nagyobb hatékonysággal megakadályozza a terhességet, mellékhatása alig van, nem csökkenti a potenciát, bárki számára hozzáférhető, hatása visszafordítható, azaz nem jelent akadályt a későbbi gyermekvállalásban. Amerikai kutatók a BBC szerint most közelebb kerültek a megoldáshoz.
2012. február 08.
Tud/Tech
11
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól