hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“globális felmelegedés”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
klímaváltozás
Melegrekord Grönlandon
Rendkívüli hőhullám volt Grönlandon a hét végén: a sziget legdélibb csücskében fekvő egyik városban, Narsarsuoqban 16 Celsius-fokot mértek, azaz jóval melegebb volt az idő, mint Dél-Európában.
2005. február 21.
Archívum
klímaváltozás
A WWF szerint Kiotó kevés a túléléshez
A tegnap életbe lépett kiotói egyezmény csak az első lépés a globális felmelegedés lefékezéséhez: azt jelzi, hogy a politikusok végre elfogadták a klímaváltozás tényét, és hajlandóak lépéseket tenni a veszély csökkentése érdekében. A klímakatasztrófa megakadályozásához azonban ennyi nem elegendő - figyelmeztet a WWF.
2005. február 19.
Archívum
klímaváltozás
Halódik a világ legnagyobb korallzátonya
A globális felmelegedés következtében húsz év múlva elpusztulhat az ausztrál partoknál lévő Great Barrier Reef korallzátony.
2005. február 16.
Archívum
klímaváltozás
Tíz év, és átbillenhet a földi klíma!
Olvadó gleccserek és jéghegyek, aszályok és sivatagosodó régiók. Nyakunkon a klímaváltozás. A mind fenyegetőbb hatások ellenére folyamatosan nő a légkörbe jutó üvegházhatású gázok mennyisége. Ezen a helyzeten a holnap hatályba lépő kiotói jegyzőkönyv sem segít. Magyarországnak haszna is lehetne belőle, de késik a kereskedelmi jogi szabályozás.
Ötvös Zoltán
2005. február 15.
Archívum
klímaváltozás
Él a klímaegyezmény
Nyolc évvel ezelőtt született meg az üvegházhatású gázok csökkentését felvállaló kiotói keretegyezmény. A világ legnagyobb kibocsátója, az Egyesült Államok nem írta alá a dokumentumot.
2005. február 12.
Archívum
klímaváltozás
Európa sivatagosodik
Az elsivatagosodás immár nem csak a távoli földrészek problémája: a jelenség Európa mediterrán térségeit is elérte. A veszélyre az Európai Űrügynökség (ESA) műholdas megfigyelési programja, a DesertWatch (Sivatagfigyelő) hívta fel a figyelmet.
Hargitai Miklós
2005. február 10.
Archívum
globális felmelegedés
EU: adó a repülők környezetszennyezésére
2005. február 09.
Archívum
klímaváltozás
Az éghajlatváltozás várható következményei
Az exeteri nemzetközi konferencián részletes leltárt készítettek arról, hogy globális felmelegedés milyen hatást fog kiváltani és mely államokban. Az Antarktisz hatalmas jégmezőjének várható feldarabolódása az egyik közeli fejlemény.
2005. február 04.
Archívum
klímaváltozás
Antarktisz: újabb ok az aggodalomra
A Déli-sark jégmezője, amelyről korábban azt feltételezték, hogy rendkívül masszív, brit tudósok szerint nem sokáig maradhat egyben.
2005. február 02.
Archívum
klímaváltozás
Drasztikus melegedést jósol a klímaprogram
Miközben a fél világ a rendkívüli hideg és havas időjárástól szenved, a Nature című tudományos folyóirat cikke szerint száz éven belül akár 11 Celsius-fokkal is nőhet a Föld átlaghőmérséklete.
Munkatársunktól
2005. január 30.
Archívum
klímaváltozás
Tíz éven belül visszafordíthatatlanok lesznek a klímaváltozások
Egy nemzetközi tanulmány szerint az éghajlati felmelegedés tíz éven belül visszafordíthatatlan lesz, és katasztrofális következményekkel jár.
2005. január 25.
Archívum
klímaváltozás
Klímaváltozás most
Néhány éven belül az éghajlatváltozásból súlyos problémáink fakadhatnak. Az alábbi beszélgetés arról szól, hogy a várható következmények olyan beláthatatlanul sötétek, hogy a probléma egyik legjobb hazai szakértője, Zágoni Miklós fizikus nem szívesen bocsátkozik jóslásba.
2005. január 24.
Archívum
klímaváltozás
Újragondolják a Tátrát
Miklós László szlovákiai környezetvédelmi miniszter lapunknak nyilatkozva azt hangsúlyozta, hogy környezetvédelmi és tudományos értékrend alapján kell újraéleszteni az orkán miatt megtépázott Magas-Tátrát.
2005. január 15.
Archívum
klímaváltozás
Riasztórendszerre vár a világ
Természeti katasztrófákra figyelmeztető, az egész világot átfogó riasztórendszer kiépítését javasolta csütörtökön Kofi Annan. Az ENSZ főtitkára egyben szorgalmazta, hogy a világ országai határozott intézkedésekkel válaszoljanak a klimatikus viszonyok változására.
Munkatársunktól
2005. január 14.
Archívum
USA
A természettudomány igazodik a politikához?
Már várom, hogy az agyalágyult liberálisok mikor találják ki, hogy a kaliforniai földcsuszamlás és a hóvihar is Bush elnök hibája - méltatlankodott a jobboldali amerikai rádiózás fenegyereke, Rush Limbaugh, megelőlegezve a környezetvédők esetleges vádjait. Az elnök mögé felsorakozó konzervatívok nemcsak arról vannak meggyőződve, hogy Isten naponkénti emlegetése nélkül nem lehet kormányozni, hanem arról is, hogy a gazdasági és politikai érdekek erősebbek a zöldek "szentimentális" és "maradi" érveinél.
Horváth Gábor
2005. január 14.
Archívum
klímaváltozás
Közép-Európában is nőhet a szélsőséges időjárás kockázata
Az éghajlatváltozás nemcsak Észak-, hanem Közép-Európában is növelheti a szélsőséges időjárási jelenségek kockázatát, hatásai következményeinek előrejelzése az eddigieknél is alaposabb tudományos elemző munkát igényel - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vezetője.
2005. január 13.
Archívum
Szalai Annamária
"Globalizációkritika Marxszal és nélküle"
"ITT NÁDOR NEM TEREM" címmel október 1-jén indított nyilvános vitasorozatot a VÉDEGYLET és az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (EDDSZ) a Nádor teremben (Budapest V., Nádor utca 32., I. emelet).
2005. január 13.
Archívum
klímaváltozás
Kiotó a gazdag államok hobbija
A kiotói egyezmény sokba kerül, és ehhez képest nagyon csekély hasznot hajt - állítja lapunknak adott telefoninterjújában Björn Lomborg dán statisztikus (39). A Time magazin által áprilisban a világ száz legbefolyásosabb embere közé választott kutató magát "szkeptikus környezetvédőnek" tartja.
Inotai Edit
2005. január 13.
Archívum
klímaváltozás
Száz év alatt öt fok?
Egyre nagyobb a bizonytalanság abban, hogy milyen mértékű felmelegedésre lehet számítani 2100-ra: ezt globális átlagban 1,4-5,8 Celsius-fokra teszik a kutatók.
2005. január 13.
Archívum
klímaváltozás
Johannesburg (Rió+10)
1798-ban egyiptomi hadjárata során Napóleon Alsó-Egyiptom kormányzójává tette szárnysegédjét, Jean-Baptiste Joseph Fourier-t, aki katonai műhelyek szervezésével tűnt ki az angolok ellen vívott háborúban. Fourier-nak feltűnt a felszín feletti hőmérséklet erős függése a talaj anyagi minőségétől. Észrevette, hogy nedves, füves talajon sokkal elviselhetőbb a hőmérséklet, mint amikor köves-homokos területen járnak.
2005. január 10.
Archívum
16
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól