hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“egyetem-főiskola”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
egyetem-fõiskola
A pedagógia némasági fogadalma
Az alig mögöttünk hagyott XX. század történelmi-politikai kanyarulatai gyanússá tették a közember előtt, ha túlságosan hangosan szónokolt a hatalom a jövőről (pláne: szép jövőről). Megtapasztalta, hogy ez a hivatkozás mindig a jelen világ nyomorúságának ideológiai igazolása volt csupán. Én is mindig valami rosszra gondolok, ha azt hallom: a "gyermek a jövő záloga". Pedig még igaz is lehetne. A gyermekeink fejlődésébe való "beruházás" a társadalom ép működésének egyik biztos jele.
2007. április 19.
Archívum
egyetem-fõiskola
A rektorok az állam és a szabadabb vállalkozás mellett
Rugalmasabb gazdálkodási lehetőségeket szeretnének a rektorok, az egyetemi vagyont azonban semmiképp sem adnák magánkézbe. Elképzelhetetlennek tartja Molnár Károly, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora, hogy az egyetemi vagyont magánkézbe adja az állam.
Varga Dóra
2007. április 19.
Archívum
egyetem-fõiskola
Koalíciós zsákban futás
Ki az erősebb: az Államreform Bizottság és a volt oktatási miniszter, vagy a jelenlegi tárcavezető? Ez is kiderül, amint megszületik a döntés arról, hogy gazdasági társasággá alakulhatnak-e az egyetemek.
Varga Dóra
2007. április 17.
Archívum
egyetem-fõiskola
Koalíciós vita az egyetemek privatizációjáról?
Megeshet, hogy újabb koalíciós konfliktus forrása lesz a felsőoktatási intézmények gazdasági státusának kérdése. Az SZDSZ lehetővé tenné, hogy az egyetemek az általuk kezelt vagyon tulajdonosaivá váljanak. Hiller István viszont még csak nem is vizsgálná ennek lehetőségét.
Varga Dóra
2007. április 14.
Archívum
egyetem-fõiskola
Cáfolják az egyetemek privatizációját
Az oktatási tárca nem nyit utat a felsőoktatás magánosítása előtt - cáfolta a minisztérium közleményben a Magyar Nemzet című napilapban tegnap megjelenteket.
2007. április 13.
Archívum
egyetem-fõiskola
Elrettentő tandíj? - Huszonötezerrel kevesebb jelentkező a fősikolákra
Tavalyhoz képest csaknem 25 ezerrel kevesebben jelentkeztek az egyetemekre és a főiskolákra, az idén végzős középiskolások körében viszont csak alig valamivel több, mint négyezer fővel csökkent a továbbtanulni vágyók száma.
Varga Dóra
2007. április 12.
Archívum
egyetem-fõiskola
Erős verseny, kevesebb felvételizővel
Tavalyhoz képest kevesebben, úgy 108 ezren jelentkeztek az idén az egyetemekre és a főiskolákra, a beadott jelentkezések száma (több mint 400 ezer) azonban öt százalékkal nőtt. Az oktatási tárca szerint ez azt jelenti, hogy a jelentkezők kihasználták az idei felvételi eljárás újdonságát: azt, hogy egy jelentkezés áráért három intézményt is meg lehetett jelölni.
Varga Dóra
2007. április 11.
Archívum
egyetem-fõiskola
Szimulált betegellátás és válsághelyzet
A mentőtiszt hallgatók a valóságot megközelítő helyzetekben gyakorolhatják a betegellátást Magyarország első szimulációs termében - a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karán.
2007. április 05.
Archívum
egyetem-fõiskola
Közös pénz
Aláírta az Oktatási és Kulturális Minisztérium és Ausztria, valamint a bajor és a baden-württembergi tartomány az Andrássy Gyula Német Nyelvű Egyetem finanszírozásáról szóló papírokat. A megállapodás 2010-ig szól. A magyar állam évi 800 ezer euróval támogatja az egyetemet.
2007. április 05.
Archívum
egyetem-fõiskola
Álmaimban Amerika
Az Egyesült Államok nagykövetsége webfórumot tartott honlapján, hogy magyar diákok amerikai tanulmányi lehetőségeiről adjon felvilágosítást szakértői segítségével.
Munkatársunktól
2007. április 05.
Archívum
egyetem-fõiskola
Bölcsészeket csak átképzéssel
Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen most először a karok közös állásbörzét szerveztek. Bölcsészek is érdeklődtek, lássuk, milyen sikerrel.
2007. április 05.
Archívum
egyetem-fõiskola
Tudós diákok
Az Országos Tudományos Diákköri Tanács április 2-27. között rendezi meg a XXVIII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát (OTDK) az ország tíz városában, 14 egyetemi kar és két főiskola szervezésében.
Munkatársunktól
2007. április 05.
Archívum
egyetem-fõiskola
Első fokon nem jár vissza a 880 ezer forint a BMI hallgatójának
A szegedi városi bíróság tegnap első fokon elutasította annak a volt egyetemi hallgatónak a keresetét, aki a Budapest Média Intézetben (BMI) működő, államilag finanszírozott kommunikáció szakos képzésre befizetett 880 ezer forintját szerette volna visszakapni.
Munkatársunktól
2007. március 26.
Archívum
egyetem-fõiskola
Új rektor a pécsi egyetemen
Dr. Gábriel Róbertet választotta meg a Pécsi Tudományegyetem (PTE) szenátusa az intézmény rektorává. A 35 ezer hallgatót oktató PTE első számú vezetői posztjáért ketten pályáztak, Gábriel vetélytársa dr. Lénárd László, az eddigi rektor volt.
Ungár Tamás
2007. március 22.
Archívum
egyetem-fõiskola
Hallgatóvándorlás: tízből egy
Csaknem minden tizedik diák koptatta már valamely másik felsőoktatási intézmény padját - derül ki egy, az intézmények közötti mobilitásra irányuló vizsgálatból. A pszichológusok a legmozgékonyabbak.
2007. március 20.
Archívum
közgazdaságtan
Rejtőzködő nemzedék
A Közgázról a rendszerváltáskor a munkaerőpiacra kilépett menedzsernemzedék mostanában kerül reflektorfénybe, bár igazi teljesítményei inkább a kilencvenes évekhez kötődnek. Hogy mégis most hallunk róluk többet? Ez azzal magyarázható, hogy életük mára fordulópontjához ért, eddig politikai pályát választó iskolatársaik eltakarták őket.
2007. március 18.
Archívum
egyetem-fõiskola
Több pénzt kap majd a hasznos diplomát adó egyetem
A munkaerőpiac értékítéletét is figyelembe akarja venni az oktatási tárca a felsőoktatási intézmények támogatásának szétosztásakor. Ahonnan keresettebb diplomások kerülnek ki, ott több pénzt kapnának az oktatásra. Egy-egy diploma piacképességét ugyanakkor egyelőre nehéz mérni, és a volt hallgatók pályakövetése is gyerekcipőben jár még.
Varga Dóra
2007. március 12.
Archívum
egyetem-fõiskola
Ne késlekedjen, aki mesternek készül
Több száz szak közül válogathatnak azok a diplomás fiatalok, akik tovább szeretnék fejleszteni tudásukat. K és M: ezek a betűk jelölik a felvételi tájékoztatóban azokat a - kiegészítő és mester- - képzéseket, amelyekre március 19-ig jelentkezhetnek az oklevéllel már rendelkező fiatalok (az eredeti határidő március 15-e lett volna, de a négynapos ünnep miatt ezt kitolták).
Varga Dóra
2007. március 08.
Archívum
érettségi
Kevesebb a felvételiző
120 ezren adták be jelentkezési lapjukat a felsőoktatási intézményekbe az Országos Felsőoktatási Információs Központ előzetes adatai szerint. Tavaly ennél többen, 132 ezren felvételiztek. Igaz, február 15-ig csak azoknak kellett jelentkezniük, akik felsőfokú alapképzésben szeretnének továbbtanulni. A kiegészítő és mesterképzésre vágyók még március 19-ig gondolkodhatnak.
Varga Dóra
2007. február 24.
Archívum
érettségi
Felvételik: éjfélig szabad a pálya
Ma éjfélig kell postára adniuk felvételi jelentkezési lapjaikat azoknak a diákoknak, akik felsőfokú alapképzésben szeretnének továbbtanulni; a mesterképzésre vágyóknak van még egy hónap gondolkodási idejük.
Varga Dóra
2007. február 15.
Archívum
14
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól