hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“bolygó”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
tudomány
Hét jelölt
Egyre szűkebbnek érezzük Naprendszerünket: a 35 évvel ezelőtt útnak indított Voyager–1 űrszonda lassan a Naprendszer széléhez ér, a Marson robotok kószálnak, a kisbolygó felszínét is megkapartuk, de emberként még nem jutottunk messzire. Csupán a négyszázezer kilométerre lévő Hold felszínére lépett ember. És mégis azon gondolkozunk, hogy másott kialakulhatott-e az élet?
2012. december 07.
Tud/Tech
Hétvége
Egyelőre években zajlik a visszaszámlálás a Marshoz
„A Marslakó egy szép nap szerencsésen megérkezett Pestre, szobát vett ki a Bristolban, lekefélte ruhájáról a csillagok porát és telefonált nekem, hogy megbeszélésünk értelmében mutassam meg neki a Várost” – így kezdi 1935-ben megjelent Budapesti Kalauz Marslakók számára címmel írt kötetét Szerb Antal. A Világok harcának írója, H. G.Wells a Mars-lakókat tintahalhoz hasonló lényeknek ábrázolja, akik nemtelenek, egyedül is képesek a szaporodásra.
Ötvös Zoltán
2012. augusztus 26.
Tud/Tech
tudomány
A Naprendszer legtávolabbi óceánja
A Triton mellett 1989-ben haladt el a Voyager–2, a tudósok azóta is az akkori adatok feldolgozásával végeznek újabb és újabb számításokat. Egy új modell szerint akár folyékony vizet is találhatunk a Neptunusz holdján.
2012. augusztus 09.
Tud/Tech
tudomány
Háztömbnyi aszteroida suhan el a Föld mellett ma éjjel
Háztömbnyi aszteroida suhan el a Föld mellett csütörtökről péntekre virradó éjszaka - olvasható a Space.com űrkutatási hírportálon.
Ötvös Zoltán
2012. június 14.
Tud/Tech
űrkutatás
Ilyen volt életünk utolsó Vénusz-átvonulása - videó
Június 6-án hajnalban emberek milliói kémlelték az eget szerte a világban, hogy szemtanúi lehessenek a Vénusz-átvonulásának. Szerdán hajnalban a Vénusz lassan elhaladt a Nap előtt, a ritka égi jelenségre legközelebb 120 év múlva kerül sor.
Puskás Anikó
2012. június 06.
Mozaik
csillagászat
Súrolja a Földet egy kisbolygó
A geostacionárius pályán lévő műholdaknál közelebb megy el a 2012 DA14 katalógusjelű kisbolygó a Föld mellett, de a NASA szerint nem jelent veszélyt.
Angyal Gábor
2012. március 07.
Tud/Tech
Mars
Ősi óceán nyomait találták a Marson
Ősi óceán nyomait észlelte a vörös bolygón az európai Mars-kutató űrszonda.
Angyal Gábor
2012. február 09.
Tud/Tech
űrkutatás
Kétféle homokdűne a Titán-hold felszínén
Kétféle homokdűnét fedezett fel a Cassini-űrszonda a Szaturnusz legnagyobb holdján, a Titán felszínén, az eredmények új adatokkal szolgálnak az égitest éghajlati és földtani viszonyairól.
Angyal Gábor
2012. január 25.
Tud/Tech
tudomány
Életjelek a Naprendszerben és azon túl
Az űrbe juttatott eddigi legérzékenyebb UV-spektrográf, azaz a kizárólag ultraibolya fényt érzékelő Hubble Cosmic Origins (Kozmikus Eredetvizsgáló) felvételeinek elemzése nyomán derült ki, hogy a Plútó jeges felszínén egyes vegyületek a vártnál több ibolyántúli fényt nyelnek el.
Ötvös Zoltán
2011. december 29.
Tud/Tech
tudomány
Lakható bolygót találtak hatszáz fényévre
A Kepler-űrtávcső segítségével amerikai csillagászok megtalálták az első olyan Földhöz hasonló méretű bolygót, amely a lakhatási zónán belül kering csillaga körül. A lakhatási zóna azt jelenti, hogy a bolygó a központi csillagtól se nem túl távol, se nem túl közel, éppen olyan távolságra kering, hogy a víz még folyékony halmazállapotban is előfordulhat a felszínén.
Ötvös Zoltán
2011. december 06.
Tud/Tech
űrkutatás
A legfiatalabb bolygóbébit fedezték fel
A legfiatalabb bolygóbébit fedezték fel amerikai és ausztrál csillagászok, akik kutatásaikról a NASA Goddard Űrkutatási Központjában számoltak be szerdán.
Angyal Gábor
2011. október 20.
Tud/Tech
tudomány
A Titán újabb titka tárul fel
2011. október 19.
Tud/Tech
csillagászat
Csodacsillag az októberi égbolton
Fényes maximumában van októberben az egyik legnevezetesebb változócsillag, a Mira Ceti, azaz a Cet csillagképben lévő Csodacsillag - olvasható a Magyar Csillagászati Egyesület honlapján.
Angyal Gábor
2011. október 04.
Tud/Tech
űrkutatás
A Star Wars bolygói mind megtalálhatók az univerzumban
A Csillagok háborújának köszönhetően számtalan szokatlan bolygóra "látogathatnak el" a rajongók, ám a képzelet szülte planéták csupán halovány utánzatai a világegyetem való világának; a tíz legérdekesebb égitestről a Space.com közölt összeállítást.
Angyal Gábor
2011. szeptember 21.
Mozaik
csillagászat
Koromfekete bolygó található a Sárkány-csillagképben
Koromfekete bolygó található a Sárkány-csillagképben: a TrES-2b jelű, Jupiter-méretű gázóriás a ráeső napfénynek alig egy százalékát tükrözi vissza.
Angyal Gábor
2011. augusztus 12.
Tud/Tech
tudomány
Meglepetések a Merkúron
Az elmúlt években a bolygókutatókat nem érdekelte különösebben a Merkúr. A Naphoz legközelebb keringő bolygót szürke, kráterekkel szabdalt, a mi Holdunknál kissé nagyobb égitestnek tartották.
Ötvös Zoltán
2011. június 20.
Tud/Tech
Hétvége
Élet a magányos bolygókon
Újabb kutatások szerint a csillagok nélküli bolygók is otthont adhatnak az életnek. Naprendszeren kívüli bolygóból már közel kétezret ismerünk, valamennyien más csillag körül keringenek. Ugyanakkor nem kizárt, hogy csillagok nélküli, útjukat magányosan járó bolygók is létezzenek. Ezen bolygók (legtöbbje) eredetileg kettős vagy többes csillagrendszerben jöhetett létre.
2011. március 27.
Tud/Tech
tudomány
Felgyorsította a Föld forgását a japán földrengés?
A japán földrengés tragikus híreinek egyik, tudományos szempontból érdekes vonatkozása az a feltételezés, amely szerint a földmozgás miatt megváltozott a bolygó tengelyének ferdesége, illetve a Föld forgásának sebessége.
Hargitai Miklós
2011. március 22.
Tud/Tech
tudomány
Újabb kisbolygót vett célba Japán
Az Itokawa felszínéből mintát hozó Hayabusa sikere után Japán a program folytatásaként újabb űrszondát küldene egy kisbolygóhoz.
2011. március 08.
Tud/Tech
tudomány
Megtalálták ET otthonát?
Földünkhöz hasonló bolygókat találtak csillagászok az amerikai Kepler űrteleszkóp segítségével. Öt égitesten még a folyékony víz jelenléte is elképzelhető. S ahol víz van, talán élet is van.
2011. február 08.
Tud/Tech
5
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól