hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“bolygó”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
USA
Szenzációs bejelentést tett a NASA, sós vizet találtak a Marson
Parkolóhely helyett sós vizet talált a Marson egy amerikai űrszonda.
NOL
2015. szeptember 28.
Tud/Tech
NASA
Mesebeli tájakat találtak a Plútón!
NOL
2015. szeptember 25.
Tud/Tech
Mars
Közelebb a Mars, mint gondolnánk!
Charles Holden, a NASA első embere bejelentette, hogy a korábbi elképzeléseknél hamarabb indulhat az első ember a Marsra. Arról is beszélt, hogy az 1980-as űrhajóskiképzésekor még arra gondolt, talán ő lesz az, aki elsőnek a Vörös Bolygóra lép. Űrsiklókapitány korában még az az elképzelés élt benne, hogy 30 éven belül az ember a Marsra lép. Azóta persze kiderült, ez túl optimista forgatókönyv volt.
Palugyai István
2015. szeptember 21.
Tud/Tech
Mars
Drónokkal derítené fel a Marsot a NASA
A NASA drónokat tervez a Mars vagy más, ritka légkörű, illetve atmoszféra nélküli égitestek felderítésére.
2015. augusztus 05.
Tud/Tech
csillagászat
„Naná, hogy hiszek a földönkívüliekben!”
Ötből egy csillagnak lehet a Földéhez hasonló, életre alkalmas bolygója, korántsem vagyunk tehát olyan különlegesek, mint azt pár évvel ezelőttig gondoltuk – mondja a földönkívüli élet jeleit kutató SETI program csillagásza.
NOL
2015. július 28.
Tud/Tech
NASA
Újfajta robotokat küldene a gázbolygókra a NASA
A Jupiterhez hasonló óriás gázbolygók felderítésére tervez robotokat a NASA. Ezek a szárny nélküli, esetleg hőlégballonszerű űreszközök az áramló gázok örvénylését kihasználva emelkednének és süllyednének a légkörben, miközben a mozgás révén gyűjtenének energiát hosszú távú működésükhöz.
Palugyai István
2015. július 27.
Tud/Tech
NASA
Az űrkutatás legszebb pillanatait éljük
Az elmúlt napokban több történelmi jelentőségű esemény is bekövetkezett az űrkutatásban. A New Horizons szonda elért a Plútóhoz és a korábbiaknál jóval részletgazdagabb képeket készített a törpebolygóról és holdjairól. Bolygónkról is gyönyörű képeket készített egy űrtávcső, miközben a Nemzetközi Űrállomás új legénysége is lélegzetelállító képekkel örvendeztetett meg.
2015. július 23.
Mozaik
csillagászat
Váratlan dolgot találtak a Plútó felszínén
A Plútóról érkező legújabb felvételek azt sugallják, hogy a törpebolygó még mindig fejlődik – ezt egy viszonylag nagy kiterjedésű síkság alapján feltételezik, amelynek a korát legfeljebb százmillió évesre becsülik.
Ötvös Zoltán
2015. július 20.
Tud/Tech
Naprendszer
Ekkorának még sohasem láttuk a Plútót
A New Horizons szonda egyre részletesebb képeket küld a Plútóról, és nem kell már sokáig várni, hogy alig 1300 kilométerre közelítse meg a Naprendszer egyik legtitokzatosabb égitestét.
Ötvös Zoltán
2015. július 09.
Tud/Tech
Nagy-Britannia
Bolygót talált a 15 éves fiú
A 2013-ban a Keele Egyetemen gyakornokoskodó, akkor 15 éves Tom Wagg egy alkalommal apró fekete pontra figyelt fel egy csillagról készített felvételen.
Ötvös Zoltán
2015. június 12.
Tud/Tech
Mars
Megőrülnénk a Marson
Mennyi ideig tartózkodhat az ember a bolygóközi térben? – erre a kérdésre eddig nincs válasz, hiszen a védett környezetnek számító földközelben töltött el csak hosszabb időt az ember. De mi várna rá a két-három éves marsi utazás során? Amerikai kísérletek demenciára utaló jeleket találtak.
Ötvös Zoltán
2015. május 05.
Tud/Tech
űrkutatás
A Földhöz erősen hasonlító bolygót fedeztek fel
Nyolc új exobolygót, azaz más naprendszerben keringő égitestet fedeztek fel a Hubble űrtávcső felvételeit vizsgáló amerikai csillagászok – közülük három saját csillagának lakható övezetén belül helyezkedik el.
Ötvös Zoltán
2015. január 07.
Tud/Tech
tudomány
Még mindig bolygónak nézzük a Plútót
Nyolc évvel ezelőtt fosztotta meg a Nemzetközi Csillagászati Unió (IAU) a Plutot bolygó státuszától. Azóta zajlik a vita, hogy pontosan minek tekintsük ezt az égitestet.
Ötvös Zoltán
2014. szeptember 24.
Tud/Tech
USA
Már lehet látni a majdani Mars-űrhajót
Miközben két orosz és egy amerikai űrhajós majd hat hónapos tartózkodás után ma épségben visszatért a Nemzetközi Űrállomásról, a NASA kivontatta a Kennedy űrrepülőtéren lévő hangárból új, hossztávú űrexpedíciókra alkalmas űrhajóját, az Oriont, melyet decemberben tervez első ízben felbocsátani. A kínaiak pedig bejelentették, két év múlva startol második űrlaboratóriumuk.
Palugyai István
2014. szeptember 11.
Tud/Tech
kutatás
Jégpáncél alatt burjánzik a földönkívüli élet?
A Jupiter holdja, az Európa fagyos változatát produkálja annak a jelenségnek, amit itt a Földön lemeztektonikának ismerünk. A holdat burkoló jeges héj jégtáblái úgy csúsznak egymás mellett, csúsznak egymás alatt, vagy éppen távolodnak egymástól, ahogy a földi kéreglemezek mozognak. Ez a megállapítás erősíti az elképzelést, hogy az Európa holdon is lehet élet.
Ötvös Zoltán
2014. szeptember 10.
Tud/Tech
űrkutatás
A Merkúr mégse olyan belülről, mint a Föld
Kővári Panka
2014. augusztus 18.
Tud/Tech
tudomány
A lehetséges világok legjobbjai
A világűrben lévő élet lehetőségeiről húsz éve született eredményeit friss tudományos ismeretekkel vetette össze egy amerikai tudós és azt találta, hogy a korábbinál hitthez képest jóval több Föld típusú bolygó lehet galaktikus értelemben akár a közvetlen közelünkben is.
2013. november 15.
Tud/Tech
tudomány
1200 fényévre élet lehet
Csillagászok három újabb Föld-szerű bolygót találtak a Kepler-űrtávcső segítségével, ami önmagában nem nagy dolog, hiszen több mint száz, más naprendszerben található bolygót (azaz exobolygót) észleltek az elmúlt években. Az igazi újdonság az, hogy mindhárom többé-kevésbé hasonlít a mi Földünkre, de ennél is fontosabb, hogy a csillagok lakható zónájában találhatók.
Ötvös Zoltán
2013. április 20.
Tud/Tech
tudomány
Sikeres földvadászat
2009 márciusában lőtték fel a Kepler-űrtávcsövet, és működésének első három éve alatt a Naprendszeren kívüli bolygók ezreit fedezte fel – ez mindenképpen izgalmas hír a lakható égitestek után érdeklődők számára. A napokban megjelent összesítés szerint a Naphoz hasonló méretű csillagok 17 százalékánál találtak a Földnél legfeljebb kétszer nagyobb bolygót – a jelentést a Kaliforniai Egyetem (Berkeley) és a Hawaii Egyetem (Manoa) munkatársai készítették.
Ötvös Zoltán
2013. január 12.
Tud/Tech
csillagászat
Hét lakható bolygó van galaxisunkban
Hét lakható bolygó van galaxisunkban a témával foglalkozó kutatócsoport szerint.
Angyal Gábor
2012. december 12.
Tud/Tech
4
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól