hirdetés
Legolvasottabb
Rovatok
Címlap
Belföld
Vélemény
Gazdaság
Külföld
Videó
Sport
Kultúra
Mozaik
Tud/Tech
Autó
Friss hírek
Galéria
Nolblog
Adatvédelem
Impresszum
Hírmátrix
“The New York Times”
További friss hírek
Videók
Szilágyi Áron: Nélkülük nem sikerült volna - 10 éves a MOL Új Európa Alapítványa (X)
„Vannak ennél fontosabb dolgok is” - az ország legnagyobb szavazókörében jártunk
Videó a Teréz körúti robbantóról
Szögek borítják a Teréz körutat egy nappal a robbanás után
Koncz Zsuzsa új lemeze felér az elmúlt évek tüntetéseivel
„Megnyugtat, hogy nem lettünk mindannyian zombik” - megnyílt a 16. ARC
Így ebrudaltak ki otthonából egy újabb devizahiteles családot
Még több videó
The New York Times
Videoözönben fuldokló hírszerzők
Hampton, Virginia. – Amíg a katonák azon vannak, hogy mielőbb több pilóta nélküli kémrepülőgépet küldjenek Afganisztán fölé, e távirányítású gépek oly nagy mennyiségű videó hírszerzési anyagot szolgáltatnak, hogy az elemzők egyre nehezebben bírják tartani a tempót azok feldolgozásával.
2010. január 16.
Külföld
The New York Times
Kubai feketepiac a világháló sikátoraiban
Havanna – A kubai főváros egyik külső kerületének lakótömbjében egy kétgyermekes anya lakásról lakásra járva hajszalagot és más csecsebecséket árul szomszédainak. Egy öregember aprósüteményt és cukorkát ad el azoknak, akik becsöngetnek lepusztult otthonába. Egy nagymama üres sörösdobozokat tölt meg olcsó rummal, s ezeket árulja esténként, hogy valahogy megéljen.
2010. január 10.
Külföld
The New York Times
Dárfúr: gyilkos évek után törékeny csend
El Fasher, Szudán. – A változásokat, amelyek ezeken a tájakon végbementek, néhány éve még nehezen lehetett volna elképzelni.
2010. január 10.
Külföld
The New York Times
A földrablások megállítása az Amazonas vidékén
Teixeira de Souza 15 éve, földet keresve jutott el erre az Amazonas vidék mélyén található, tikkasztó éghajlatú településre. Húsz acrét (80 ezer négyzetmétert, nyolc hektárt9 vett, ám, mint elmondta, nála nagyobb hatalmú farmerek, akik hátukon puskával járják ezt a vadnyugati vidéket, arra kényszerítették, hogy földje nagy részét bagóért eladja nekik
2010. január 03.
Külföld
The New York Times
Titkos front az al-Kaida ellen Jemenben
Két befejezetlen nagy háború közepette az Egyesült Államok csendben egy harmadik, nagyrészt titkos frontot nyitott az al-Kaida ellen Jemenben.
2010. január 02.
Külföld
The New York Times
Pakisztáni menedék a tálib vezérnek
Iszlámábád, Pakisztán. – Katonai tisztségviselők és diplomaták szerint a pakisztáni hadsereg visszautasította az Egyesült Államok Pakisztánnak címzett, többször megismételt követelését, hogy Afganisztánban csapjon le a legerősebb tálib vezérre, Szirádzs Hakkanira, akinek harcosai a leginkább fenyegetik az amerikai erőket.
2009. december 19.
Külföld
The New York Times
Karácsony-sziget: menekültek, foszfát, kaszinó
Karácsony-sziget, Ausztrália. "A Karácsony-szigetre ismét jó idők járnak", mondja Trish O'Donnell, a sziget egyetlen ingatlanügynöke. "Az ausztrálok háromnegyede valószínűleg nem tudja, hogy a Karácsony-sziget országukhoz tartozik, de ez itt most spekulációs piac. Hála az IDC-nek."
2009. december 05.
Külföld
The New York Times
Jelmezes főpróba a háborúra
Fort Polk, Louisiana - Tűzharc jól felfegyverzett lázadókkal egy aranykupolás mecset szomszédságában. Autóbomba vérző áldozatainak helikopteres kimenekítése. Találkozó a biztonsági helyzet miatt feldúlt törzsi vezetőkkel.
2009. december 05.
Külföld
The New York Times
Egy összeesküvő két világ között
Philadelphia. - David Headley életét a szigorú pakisztáni internátustól egy philadelphiai bohém bárig vezető út határozta meg, vélik egy globális terrorizmusnyomozás középpontjában álló, középkorú férfi ismerői. Headley, akit apja hívő muzulmánnak nevelt Pakisztánban, 17 éves korában érkezett vissza ide, hogy anyjánál, a társasági élet hajdani nagy kedvelőjénél éljen, aki akkoriban egy Khyber-hágó nevű bárt vezetett.
2009. november 29.
Külföld
The New York Times
De ki szedi le a kókuszdiót?
Pettah, India. - Amint S. Mohan közeledik napi első fájához, összeszorítja kérges tenyerét és lehajtja a fejét. "Istenem, felmászok a kókuszpálmára", suttogja. "Óvj meg a bajtól". Azután mindenféle biztosítófelszerelés nélkül, mindössze a bokáira erősített pálmalevélfonattal nekilendül a több tízméteres magasságba ívelő fának. A pók mozgására emlékeztető gyors mozdulatokkal másodpercek alatt fenn van a fa csúcsán és nekilát, hogy levagdossa szárukról a kókuszdiókat nehéz késével, amelyet ágyékkötőjébe dugva vitt fel magával. Egyetlen rossz mozdulat, és bizonyosan lezuhan vagy 30 méterről a földre.
2009. november 28.
Külföld
dohányzás
Egyiptom vízipipa nélkül?
Kairó. - Talán a gízai piramisok vagy - időben közelebb - a Nílus megszelídítését szolgáló asszuáni gát megépítése óta egyiptomi kormány nem vágott bele ekkora kihívással felérő nemzeti programba: száműzni akarja a dohányzást a nyilvános helyekről.
2009. november 22.
Külföld
The New York Times
Fehérek és feketék egy csónakban
McDonough, Georgia. - A lakásépítési fellendülés idején Henry megyének, Atlanta egyik külvárosának kijutott a faji feszültségekből, amikor mind több és több fekete lakos is csatlakozott az újonnan odaköltözők tízezreihez, a kölcsönös bizalmatlanság tartós szakadékát teremtve az újonnan érkezettek és a megye régi lakói között.
2009. november 22.
Külföld
The New York Times
Egy múltkereső tiszt Vietnamban
Da Nang, Vietnam. - H. B. Le kapitány, az első vietnami-amerikai, aki az Egyesült Államok haditengerészetében hajóparancsnok lett, éppen most szállt partra, hivatalos kikötőlátogatásra - ami számára felkavaró visszatérés Vietnamba, először azóta, hogy kisfiúként, egy halászhajón menekült el a háború végén, 1975-ben.
2009. november 14.
Külföld
The New York Times
Orosz atomtöltetek - amerikai áram
Moszkva. Tudja-e ön, honnan jön az elektromos áram, ami az ön háztartási gépeit működteti? Nos, az Egyesült Államokban a villamos energia mintegy 10 százaléka leszerelt atombombákból származik, beleértve az orosz bombákat.
2009. november 14.
Külföld
The New York Times
Irakból, tanulságok a következő háborúra
Három nappal azután jöttem Irakba, hogy Szaddám Huszein elmenekült Bagdadból. 2003. április 12. volt. Az irakiak akkor dühbe gurultak, ha megkérdezték tőlük, hogy szunniták-e, síiták vagy kurdok. Azt mondták, teljesen mindegy, valamennyien testvérek. És a háború utáni mámorító napokban egy rövid ideig ez majdnem igaznak tűnt fel. Az a hangulat mintha most visszatérne az országba, és ez igen örvendetes az utóbbi hat év síiták és szunniták, arabok és kurdok, muszlimok és keresztények közötti véres leszámolások után. De tartós lesz-e?
2009. november 07.
Külföld
The New York Times
Oroszország a kínai modellre figyel
Moszkva. - Csaknem két évtizeddel a kommunista párt összeomlása után Oroszország irányítói rátaláltak a jövendő sikerek modelljére: a kommunista pártra. Vagy legalábbis arra, amelyik a szomszédban van hatalmon. Mint egy irigykedő, az elvárásoktól elmaradó tanuló Vlagyimir Putyin pártja, az Egységes Oroszország, egyre inkább azt vizsgálja, miként tudná utánozni a Kínai Kommunista Pártot, különösen azt a készségét, amellyel viszonylag sértetlenül átvezette Kínát a pénzügyi válságon.
2009. november 01.
Külföld
The New York Times
Apadó lehetőségek, nő Gáza elszigeteltsége
Gáza város, Gázai övezet. A bankvezető öltönyben, nyakkendőben ül széles, üres asztala mögött, rengeteg ideje van beszélgetni. A bank jószerével alig ad kölcsönöket és nem dolgoznak ki üzleti terveket. A mérnök, aki Texasban tanult, becsukta a cégét, mert nincs mit építeni. A közgazdászhallgató, aki arról álmodozott, hogy amerikai egyetemre jár majd - egy számítógépes fájlt töltött meg már aprólékosan megfogalmazott reményekkel, tervekkel - immár nem álmodozik. A tanulás után részmunkaidőben dolgozik, aztán hazamegy, csatlakozik munkanélkülivé lett kereskedő apjához.
2009. október 31.
Külföld
könyv
Vámos Miklós regényét méltatja a New York Times
2009. október 26.
Kultúra
The New York Times
Monstre leépítés a New York Times-nál
Az újságírókat tekintve minden eddiginél súlyosabb leépítési hullámra kényszerült a The New York Times. A világlap az 1250 fős - Amerikában a legnagyobb - hírszerkesztőségének száz munkatársától válik meg az év végéig.
2009. október 20.
Külföld
The New York Times
Határfeszegetés: a marihuána gyógyászati célra
Santa Fe, Új-Mexikó. Az egyetlen ember Amerikában, akinek hivatalos engedélye van marihuána terjesztésére, titokban akarja tartani kilétét. "Olyan paranoiás vagyok, hogy már ki nem állhatom saját magam", mondja a terjesztő, aki egy gyógyászati célokra marihuánát előállító és értékesítő nonprofit csoportot vezet itt, és aki ragaszkodott hozzá, hogy titokban találkozzunk egy szállodai szobában. Nem látszott előre, hogy idáig fajul a dolog.
2009. október 17.
Külföld
4
hirdetés
Top cikkek
hirdetés
NOL Piactér
TOP 50 megfizethető étterem
1290 Ft
Sportfogadás + Nemzeti Sport
11970 Ft
Manager Magazin előfizetés
9800 Ft
Auto-Motor előfizetés
590 Ft-tól